FC St. Johnstone

V októbri sme si predstavili futbalový elitný klub z Maďarska, ktorý prijal futbalový SAQ program. Dnes si ukážeme ďalší európsky klub, ktorý začlenil do svojho tréningového programu SAQ program. Je ním popredný škótsky klub FC St. Johnstone.

FC St. Johnstone je tradičný škótsky futbalový klub s bohatou históriou. Klub bol založený v roku 1884 a patrí medzi najstaršie futbalové kluby na svete. V novembri 2011 sa stal novým klubovým manažérom tréner Steve Lomas a počas svojho pôsobenia na lavičke St. Johnstone až do júna 2013 implementoval do tréningového procesu tímu metódy a pomôcky SAQ futbalového programu. Dokonca si v začiatkoch pozval do klubu zakladateľa SAQ programu Alana Pearsona, ktorý vysvetľoval hráčom výhody tohto programu a viedol s nimi neikoľko tréningových jednotiek. 

V roku 2013 sa novým manažérom tímu stal Tommy Wright, ktorý taktiež pokračuje vo využívaní SAQ metód. V minulej sezóne 2013/2014 sa klub dočkal historického úspechu, keď triumfoval v škótskom pohári a kvalifikoval sa do 2.predkola Európskej ligy. Tam vyradil švajčiarsky tím FC Lucern a stroskotal až v 3.predkole na slovenskom tíme FC Spartak Trnava po výsledkoch 1:2 doma a 1:1 vonku.

 

Popracujte na detailoch a dostanete z vašich hráčov oveľa viac ako sa od nich očakáva. Užitočnou pomôckou vám bude v tomto smere kniha Alana Pearsona SAQ Futbal - Tréning a príprava

 

Návšteva SAQ International v klube FC St.Johnstone v decembri 2011

Steve Lomas (vľavo) a Alan Pearson (v strede) - FC St. Johnstone, december 2011V decembri 2011 strávil tím spoločnosti SAQ International v čele s Alanom Pearsonom týždeň v škótskom prvoligovom klube FC St. Johnstone. Počas tohto týždňa poskytol pomocný servis pri implemetovaní SAQ futbalových metód do praxe.

Veľký záujem o SAQ Program prejavil najmä vtedajší manažér klubu Steve Lomas, bývalý hráč West Hamu, Manchesteru City a reprezentácie Severného Írska.

Generálny riaditeľ SAQ International Alan Pearson: "Počas týždňovej návštevy klubu sme zaviedli do tréningového procesu klubu všetky dôležité aspekty SAQ Programu. Odozva hráčov bola mimoriadne pozitívna a hráči zakončili celý týždeň fantastickou výhrou 2:1 na ihrisku Hearts of Midlothian."

Alan Pearson a Steve Lomas sú blízki priatelia a vtedajší manažér Lomas si veľmi cenil, akú prácu odviedol tím SAQ International pre jeho mančaft.

"S programom SAQ som sa po prvýkrát zoznámil už v roku 2001, kedy ho Alan Pearson predstavil v klube West Ham United, kde som pôsobil. V tom období sme prechádzali veľmi ťažkým obdobím, nachádzali sme sa na zostupovej priečke a potom čo k nám prišiel Alan, zdvihli sme sa a druhú polovicu sezóny sme zvládli výborne. V 2.polovici sezóny sme patrili ziskom bodov do top 6 celej ligy. Program SAQ bol niečím, čo som si mimoriadne užil a otvoril moju myseľ pre nové revolučné myšlienky."

"Vo svete je stále menej a menej tímov, ktoré nepoužívajú metódy SAQ programu. Myslím si, že všetci od vedenia, cez trénerov na všetkých úrovniach hry oceňujú čo im prináša SAQ program. Vďaka SAQ programu je viditeľné výrazne zlepšenie v kondičnej oblasti, v oblasti prevencie zranení a zlepšenia hráčovho výkonu. S Alanom sa už poznám takmer 15 rokov a jeho myšlienky boli pre mňa absolútnou novinkou. Keď som sa stal trénerom, tieto myšlienky som okamžite začlenil do svojej trénerskej filozofie", dodal Steve Lomas.

 

 

Musíte tiež vidieť:

SAQ Futbal - Tajomstvo legendy Newcastlu Mickeyho Quinna

Spanish Soccer School - Španielsky model útočenia - 100 prihrávok

Dutch Soccer School - Špecifické cvičenie I. v rozcvičke pre systém 4-3-3

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It