Holandsko logo

Už v článku Holandský futbalový systém 4-3-3 z októbra 2014 sme si charakterizovali tento mimoriadne ofenzívny, typicky holandský futbalový štýl. V najbližšom období v rámci našej sekcie Dutch Soccer School si predstavíme cvičenia, ktoré holandskí futbaloví tréneri aplikujú pri nácviku a zdokonaľovaní herného systému 4-3-3.

Dnes začneme so špecifickým cvičením v rámci rozcvičky, ktoré je dôležité pre nácvik systému 4-3-3. Článok je určený len pre registrovaných užívateľov.

{guest}

Prihláste sa, alebo ak ešte nemáte účet, zadarmo sa zaregistrujte tu.  {/guest}

{!guest}

Cvičenie 1 v rámci rozcvičky pri nácviku systému 4-3-3

Pri tomto cvičení sú viditeľné dva kľúčové elementy v rámci systému 4-3-3, ktorými sú prihrávanie a beh. Hráči neustále rotujú na svojich pozíciách. Tréner kladie pri cvičení dôraz na koncentráciu a presnosť prihrávok.

 

Kľúčové body cvičenia:

1.Správne množstvo fyzickej námahy - nie príliš intenzívne

2.Rýchlosť práce s loptou

3.Jednoduché presné prihrávky v pohybe

4.Hrať priamočiaro

5.Realizovať cvičenie na oboch krídlach

 

Popis cvičenia:

Cvičenie prebieha striedavo po oboch stranách. Hráč č.2 prihráva loptu do strany na hráča č.5, ktorý v pohybe z prvej prihráva na hráča č.3. Hráč č.3 taktiež v pohybe prvým dotykom prihráva loptu späť do behu hráčovi č.5. Hráč č.5 loptu krátko vedie a spoza pokutového územia centruje do priestoru bránkového územia. Tam loptu chytí brankár a dlhou prihrávkou rukou posúva loptu na hráč č.7. Ten loptu vedie na polovicu a zaradí sa na miesto hráča č.2.

Počas cvičenia prebieha rotačný systém. Hráči sa posúvajú vždy o jednu pozíciu. Hráč.č.2 ide na pozíciu č.3, č.3 na pozíciu č.5, č.5 na pozíciu č.7 a č.7 na pozíciu č.2.

Cvičenie 1 - rozcvička pre systém 4-3-3

{/guest} 

Mohlo by vás zaujímať:

Rondos - 6.časť - cvičenia 6 na 3

Holandská vízia futbalu - 1.časť

Ronald Koeman - Cvičenia na rozcvičku

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It