Španielsko U19

Po kategórii U17 si dnes predstavíme aktuálny rebríček európskych reprezentácií v kategórii U19. Pozícia lídra zostala nezmenená, keďže Španielsko aj v roku 2015 potvrdilo pozíciu najlepšieho európskeho tímu U19. 2.miesto si udržala reprezentácia Portugalska aj napriek neúčasti v záverečnom turnaji v Grécku. Na záverečnom šampionáte chýbali aj tretí Srbi, ktorí však mali veľa bodov z minulých rokov a udržali si bronzovú pozíciu.

Slovensko U17

V roku 2015 došlo v rámci ME v kategórii U17 k revolučnej zmene. Po prvýkrát sa na šampionáte starého kontinentu v najmladšej kategórii predstavilo až 16 tímov. To znamená, že počet účastníkov záverečného turnaja sa zvýšil o 8 tímov. Finálový turnaj sa uskutočnil v máji 2015 v Bulharsku. Žiaľ Slovensko nevyužilo výrazne väčšiu šancu na postup a skončilo svoje účinkovanie v 2.fáze kvalifikácie. Nad sily našich mladíkov bolo Nemecko a Taliansko.

Daniel Kakaščík

„Musím nastrieľať tridsať gólov. Ak túto métu do konca sezóny splním, mám sľúbenú dovolenku v Egypte." (Daniel Kakaščík)

Bratia zo Záborského s oceneniami pre najlepších futbalistov ObFZ Prešov. Medzi top hráčov ObFZ Prešov sa zaraďujú bratia Daniel a Pavol Kakaščíkovci. Na Jedenástke roka 2014 boli jednými z laureátov.

Slovensko U19

"Smútok, beznádej, plač v kabíne. Snažili sme sa v závere držať chlapcov na uzde, ale to čo sa tu dialo v závere, to už futbal išiel úplne mimo. Sme morálni víťazi." (Milan Malatinský - tréner U19 po zápase s Írskom)

Slovensko U19 odohrala koncom marca náročnú 2.fázu kvalifikácie (Elite Round) o postup na ME 2015 do Grécka. Po suverénnom postupe z 1.fázy kvalifikácie na jeseň 2014, kedy sme zdolali Slovinsko 2:1, Maďarsko 3:0 a Azerbajdžan 4:1, čakali náš mladý výber reprezentácie domáceho Nemecka, Česka a Írska.

Slovensko U17

Slovenskú futbalovú reprezentáciu U17 čakal minulý mesiac turnaj roka. V Nemecku sa pod vedením nového reprezentačného trénera Ladislava Hudeca predstavila na turnaji Elite Round (2.fáza kvalifikácie o postup na ME 2015). Na mladých Slovákov však čakala veľmi ťažká úloha. Súpermi boli postupne Nemci, Taliani a Ukrajina.

Slovan Bratislava

Najväčším problémom Slovana bolo zápasové zaťaženie nedeľa – štvrtok. Áno poviete si, veď trénujú stále, musia byť na to zvyknutí, v tom problém nemôže byť. Ale odpoveď je áno je to problém.

Slovan Bratislava vytvoril v Európskej lige antirekord, keď prehral všetkých 6 zápasov pri katastrofálnom skóre 1:20. Zúfalé výkony hráčov, viac ako nedôstojný domáci štadión (ktorý vlastne Slovanu historicky ani nepatrí), oprávnená nespokojnosť fanúšikov a hanba minimálne na 10 rokov. Pritom Slovan kedysi niečo vo futbalovej Európe znamenal.

Slovensko U19

"Ukázali sme, že sme super kolektív. Vyhrali sme 4:1, ale nebolo to až také suverénne. Súper bol kvalitný a mal veľmi dobrých hráčov v strede poľa. No sme radi, že sme zvíťazili. Aj posledný zápas chceme vyhrať. Pripravíme sa na neho najlepšie ako vieme, zregenerujeme a dúfam, že to zvládneme." (Miroslav Káčer - obranca SR U19 po zápase s Azerbajdžanom)

SR U19 absolvovala v prvej polovici novembra veľmi úspešnú 1.fázu kvalifikácie o postup na ME 2015 v Grécku. Na zverencov Milana Malatinského čakali v Maďarsku postupne Slovinci, Azerbajdžan a Maďarsko. Do Elite Round postúpili prvé dva tímy. Podľa aktuálneho 5 ročného rankingu európskych reprezentácií do 19 rokov sme boli najväčšími favoritmi skupiny vďaka 23.miestu, Maďarsko bolo na 24.mieste, Slovinsko na 35.mieste a Azerbajdžan na 37.mieste.

Slovakia U17

"Španieli nám ukázali, na čom musíme pracovať. Teraz musíme odstrániť tieto nedostatky, aby sme sa pripravili na marcovú kvalifikáciu. Musíme veľa robiť s mladými, aby z nich vyrástli takí hráči, ako sú teraz v áčku." (Tréner L.Pecko po zápase so Španielskom)

Slovenskú reprezentáciu do 17 rokov čakala v závere minulého mesiaca 1.fáza kvalifikácie o postup na ME 2015 do Bulharska. Na domácej pôde v Senci čakali zverencov Ladislava Pecka postupne tímy Luxemburska, Litvy a Španielska. Vzhľadom na rebríčkové postavenie jednotlivých krajín boli najväčšími favoritmi turnaja Španieli, ktorí sú momentálne na 6.mieste.

Vladimír Weiss

"Vždy si pamätajte, že vaše vlastné odhodlanie uspieť je dôležitejšie ako čokoľvek iné." (Abraham Lincoln)

Presne týmto citátom začal na jeseň roku 2010 úspešný slovenský tréner Vladimír Weiss na sympóziu vo Varšave, svoju prednášku s názvom - Moja cesta do Afriky. Po obrovskom úspechu, ktorý nemá v našom futbale od rozdelenia krajín v roku 1992 obdobu, sa opäť raz na Slovensku potvrdilo pravidlo, že úspech sa u nás nenosí a ľudí, ktorí na Slovensku niečo dokázali sa treba veľmi rýchlo zbaviť.

Germany U19

Pred týždňom sme zamerali svoju pozornosť na rebríček európskych mládežníckych reprezentácií v kategórii U17. Dnes zverejníme ranking v kategórii U19.

Podkategórie