Španielsko U19

Po kategórii U17 si dnes predstavíme aktuálny rebríček európskych reprezentácií v kategórii U19. Pozícia lídra zostala nezmenená, keďže Španielsko aj v roku 2015 potvrdilo pozíciu najlepšieho európskeho tímu U19. 2.miesto si udržala reprezentácia Portugalska aj napriek neúčasti v záverečnom turnaji v Grécku. Na záverečnom šampionáte chýbali aj tretí Srbi, ktorí však mali veľa bodov z minulých rokov a udržali si bronzovú pozíciu.

Slovenský výber U19 bol iba krôčik od postupu na ME presne po 13 rokoch, ale nakoniec to nevyšlo. Napriek tomu dosiahli zverenci trénera Milana Malatinského najlepšie kvalifikačné umiestnenie za posledných 6 rokov. Dôkazom je aj počet bodov získaných do rebríčka za rok 2015 (26,1 bodov). Napriek tomu sme si oproti minulému roku celkovo pohoršili o 1 miesto na 24.miesto. V tabuľke sa pred náš tím dostala Čierna Hora. Je tu však veľká perspektíva posunu vyššie v ďalších rokoch vzhľadom k tomu, že v rokoch 2012 a 2014 budeme obhajovať veľmi nízky počet bodov (4,5 a 2,99 bodov). Snáď sa našim výberom podarí postupne predrať aspoň do top 20 európskych reprezentácií.

Portugalsko U19Veľmi kvalitná práca s mládežníckymi výbermi sa odzrkadľuje postupne v Rakúsku, ktoré sa už posunulo na výborné 7.miesto. Česká republika si aj naďalej udržiava 10.miesto. Výrazný posun smerom hore zaznamenalo Rusko, ktoré ako finalista ME 2015 poskočilo z 20.miesta na 13.miesto.

Najväčšie poklesy zaknihovali Turci (z 8. na 12.miesto), Chorvátsko (z 9. na 16.miesto) a Severné Írsko (z 34. na 42.miesto).

Iba pripomíname, že tabuľka sa robí na základe výsledkov z európskej kvalifikácie a záverečných turnajov z posledných 5 rokov. Čiže v tejto aktuálnej tabuľke boli odrátané výsledky z roku 2010 a pribudli výsledky z roku 2015.

Kompletný aktuálny ranking európskych reprezentácií U19 si môžete stiahnuť TU.

 

Musíte tiež vidieť:

Slovenský futbal - Bratia Kakaščíkovci medzi TOP hráčmi ObFZ Prešov

Dutch Soccer School - Revolúcia v akadémii Feyenoordu Rotterdam - 1.časť

English Soccer School - Anglický model rozcvičky pre U10 - tvorba priestoru

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

 

Pin It