FA logo

Pred týždňom sme si ukázali anglický model rozcvičky pre kategóriu U11, ak máme tréning zameraný na prihrávky. Dnes si ukážeme anglický model rozcvičky pre kategóriu U10 prípadne mladšie ročníky, ak máme tréningovú jednotku zameranú na zlepšenie techniky a práce s loptou.

 

Anglický model rozcvičky pre U10 - tvorba priestoru

Cvičenie od Andyho Martina, mládežníckeho trénera FC Southampton, je zamerané na tvorbu priestoru u mladých hráčov. Toto cvičenie je ideálne na rozcvičku. Zlepšuje hráčov cit pre loptu, jemnú techniku, kontrolu lopty, zmeny smeru a koordináciu s loptou. Zahreje mladých hráčov na tréningovú teplotu a pre hráčov je veľmi zábavné, najmä ak vidia vlastné zlepšenie. Preto je potrebné, aby tréner pochválil každého hráča, ak u neho zaznamená progres.

 

Priebeh cvičenia

Každý hráč má loptu. Hráči sa pohybujú s loptou v zhustenom priestore na ihrisku s rozmermi 10x10m. Každý hráč používa rôzne časti oboch nôh a tela pri vedení lopty. Tréner dáva pokyny, ktorou časťou nohy alebo tela hráč vedie loptu. Napríklad: vnútrajšok nohy (hráč si loptu prihráva medzi nohami), spodkom chodidla (ťahanie lopty alebo posúvanie lopty), vedenie lopty a hráč zastaví loptu s kolenom atď. Variácie sú dôležité, aby sme u hráčov zlepšovali rôzne časti nohy a tela pri vedení lopty. 

Ďalšou možnosťou pri tomto cvičení je, aby hráči vykonávali rôzne futbalové kľučky či finty. Napríklad bicykel, step over, stop-turn a iné.

 

Kľúčové body cvičenia:

1. Veľa dotykov hráčov s loptou.

2. Zmeny smeru.

3. Tvorba priestoru pre spoluhráčov.

4. Uvedomenie si hráčov, že pracujú v tesnom priestore pod väčším tlakom.

5. Dôraz na to, aby mali hráči neustále hlavu hore, aby si všímali priestor okolo seba.

Anglický model rozcvičky pre U10 - tvorba priestoru

 

Musíte tiež vidieť:

English Soccer School - FC Southampton - zázrak, náhoda alebo premyslený plán? - 1.časť

Futbalové legendy - Ruud Gullit - Čierny tulipán

German Soccer School - Mládežnícke stretnutie - Jugend spielt fur Europa

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It