St. Georges Park

"St. Georges Park bude niečo na čo môžeme byť hrdí - symbol národnej hrdosti a nádeje do budúcna." (Sir Trevor Brooking - riaditeľ futbalového rozvoja FA)

V dnešnom článku v rámci sekcie English Soccer School sa pozrieme bližšie na nový symbol národnej hrdosti futbalového Anglicka. Pozývame vás na exkurziu po Národnom futbalovom centre (NFC) v St. Georges Park, ktorého výstavba stála cca. 120 miliónov libier.

St. Georges Park je umiestnený v srdci Anglicka v meste Burton v grófstve Staffordshire. Nové národné futbalové centrum, ktoré bolo otvorené v lete 2012 je domovom pre všetkých trénerov a zamestnancov futbalového rozvoja pod hlavičkou FA. Rovnako tak je NFC domovským stánkom pre všetky anglické národné futbalové tímy.

Futbal je v Anglicku národným športom a cieľom nového zariadenia je pomáhať produkovať predovšetkým lepších trénerov a hráčov. Moderné vybavenie strediska pomáha hráčom, trénerom a športovým lekárom rozvíjať svoj potenciál.

Ak máte záujem o virtuálnu prechádzku St. Georges Parkom kliknite TU

St. Georges Park

Okrem domácich futbalových klubov a reprezentačných tímov si podmienky NFC vyskúšali už aj zahraničné futbalové kluby - Steaua Bukurešť, Galatasaray Istanbul, AS Monako či americký tím Minnesota United.

Kľúčovým rysom komplexu je veľké otvorené nádvorie, ktoré je v strede hotelovej časti. Ubytovacie kapacity ponúkajú viac ako 350 izieb. Je to ideálne miesto na organizovanie veľkých konferencií a to všetko vo vysokom štandarde. Taktiež nemožno zabudnúť na vzdelávaciu zónu s kapacitou pre 250 študentov. V rámci hotelových priestorov je k dispozícii veľká športová hala (inak je to presná kópia ihriska vo Wembley) a medicínsky komplex. Nájdete tu 4 veľké kryté ihriská s umelou trávou štvrtej generácie.

Ďalšou dominantou St.Georges Parku je obrovská budova s medicínskym centrom určeným na rehabilitácie. Tréningové jednotky prebiehajú zvyčajne na jednom z dvanástich prírodných ihrísk, ktoré sú pomenované podľa bývalých výborných reprezentantoch Anglicka (napr. č.8 je pomenované po Alanovi Shearerovi).

Viac sa už neoplatí rozprávať. Pozrite si radšej nasledovné videá a sami zhodnoťte či je St. Georges Park oprávnene nazývaný za symbol národnej hrdosti Anglicka.

 

 

 

Musíte tiež vidieť:

English Soccer School - Projekt EPPP - Výkonnostný plán elitného hráča

Women´s Soccer - Top futbalistky sveta

German Soccer School - Double PASS - kontrola kvality futbalových akadémií v Nemecku

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It