FC Barcelona

Dnes si v rámci Španielskeho modelu útočenia predstavíme jedno veľmi jednoduché a zábavné cvičenie s dôrazom na kontrolu lopty. Cvičenie 100 prihrávok hrajú proti sebe dva rovnocenné tímy. Cieľom cvičenia je udržať loptu pod kontrolou čo najdlhšie a tím, ktorý dosiahne 100 prihrávok je víťazom.

 

Španielsky model útočenia - 100 prihrávok

Cvičenie prebieha na veľkosti ihriska, ktorú treba prispôsobiť podľa počtu hráčov. V našom prípade hrajú proti sebe 2 tímy s počtom 6 hráčov. Rozmery ihriska sú teda cca. 1/2 ihriska. Cieľom cvičenia je útočná hra s udržaním lopty pod kontrolou. Je to veľmi obľúbené a zábavné cvičenie španielskych futbalových tímov.

 

Priebeh hry

Dva tímy v odlišných vestách hrajú proti sebe v počte 6 proti 6. Oba tímy sa snažia o útočnú hru, ktorej cieľom je udržať čo najdlhšie loptu pod kontrolou a dosiahnuť 100 prihrávok. Ak lopta opustí priestor ihriska, prihráva tréner novú loptu tímu, ktorý neprerušil hru. Každý tím si počíta prihrávky. Tím, ktorý ako prvý dosiahne 100 prihrávok sa stáva víťazom. Ak sú hráči dostatočne technicky zdatní, môžeme hru obmedziť na maximálny počet dotykov jedného hráča (1-2 dotyky).

Španielsky model útočenia - 100 prihrávok

 

Musíte tiež vidieť:

Spanish Soccer School - Rondos - tajná zbraň Španielska

Športová psychológia - Bill Beswick - Hodnotenie silných a slabých stránok hráča

SAQ Futbal - Sergio Aguero - Zbavte sa súpera pomocou SAQ Programu

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It