Sweden WU19

Na rozdiel od ženskej reprezentácie v kategórii U17 sa nepodarilo Slovensku U19 nadviazať v roku 2015 na progres. Aj v 2.vydaní rebríčka európskych krajín sú na 33.mieste. V konkurencii 49 krajín teda výrazne zaostávame za európskou elitou a zatiaľ aj druhým sledom.

Nádejou na zlepšenie v ďalších ročníkoch je účinkovanie dievčat v kategórii U17, ktoré v tomto roku zaznamenali výrazný posun hore. Viac sa dočítate tu.

Slovensko WU19Výber Branislava Petroviča sa ešte v minulom roku na jeseň predstavil v prvej fáze kvalifikácie o postup na ME 2015 do Izraela. V konkurencii tímov Švajčiarska (10.miesto v rebríčku), Rakúska (19.miesto) a Bulharska (43.miesto) obsadili očakávané 3.miesto a do rebríčka obhájili body z roku 2010. Zároveň dosiahli najvyššie víťazstvo v histórii Slovenska U19 v kvalifikácii, keď porazili Bulharsko 7:2. Stále však chýba našim dievčatám výrazný prielom aspoň do 2.fázy kvalifikácie, čo sa odzrkadľuje aj na celkovom počte bodov za roky 2011 až 2015. Slovensko nazbieralo 10,22 bodu. Ak by sa chceli naše reprezentantky predrať do TOP 30 v súčasnosti by na to potrebovali viac ako 26,06 bodu. V ďalších článkoch v rubrike ženský futbal sa pokúsime rozobrať aktuálny stav mládežníckych reprezentácií podrobnejšie. Teraz už poďme na rebríček.

Novým lídrom rankingu sú čerstvé majsterky Európy Švédky, ktoré sa na čelo posunuli z 5.miesta. Na 2.miesto klesli aktuálne vicemajsterky Európy Španielky a 3.miesto patrí Nórkam. Tie si polepšili o 4.miesta. Výraznejšie posuny smerom hore alebo dole sme nezaznamenali. Za zmienku stojí progres Faerských Ostrovov, ktoré poskočili zo 41. na 36.miesto.

Kompletný Aktuálny rebríček ženských európskych krajín v kategórii U19 za roky 2011 - 2015 nájdete TU

 

Musíte tiež vidieť:

Women´s Soccer - Sústreďme sa na futbal - Postoj a tímová súdržnosť futbalistiek

Dutch Soccer School - Holandské cvičenie č.2 zamerané na presing

English Soccer School - St.Georges Park - Symbol národnej hrdosti Anglicka

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It