Slovensko WU17

V roku 2015 sa mladej ženskej reprezentácii Slovenska v kategórii U17 podaril historický prielom do TOP 30 najlepších európskych krajín. V aktuálnom rebríčku patrí našim dievčatám výborné 29.miesto, čo je v konkurencii 46 krajín starého kontinentu kvalitné umiestnenie.

Je to o to cennejšie, že ženská reprezentácia Slovenska sa zúčastnila kvalifikačných bojov o účasť na ME len v posledných 3 rokoch a ranking krajín sa robí na základe výsledkov z posledných 5 rokov. Zverenkyne trénera Branislava Petroviča si polepšili v porovnaní s rokom 2014 o 6 miest. Hlavnú zásluhu na tom má historický postup dievčat z 1.fázy kvalifikácie do Elite Round na jeseň 2014, keď na turnaji v Slovinsku dokázali vyradiť reprezentáciu Izraela a domáceho Slovinska.

Branislav Petrovič - tréner WU17Na turnaji Elite Round, ktorý sa konal na konci marca 2015 v Poľsku síce všetky svoje zápasy prehrali - so Škótskom 0:2, s Francúzskom 0:1 a s Poľskom 0:2 - ale za svoje výkony sa Slovenky vôbec nemusia hanbiť. Práve naopak svojou účasťou dosiahli zatiaľ najväčší úspech ženského futbalu na Slovensku. Pevne veríme, že latku zvyšujúcej sa kvality, ktorú nastavili budú nasledovať aj ďalšie ročníky ženských reprezentácií.

Lídrom rebríčka 2015 sú aj naďalej Španielky, ktoré si ziskom titulu ME upevnili 1.miesto. Na 2.mieste sú Nemky a 3.miesto si bez zmeny udržalo Francúzsko. Najvýraznejší posun zaznamenali finalistky ME 2015 Švajčiarky z 11. na 4.miesto. Polepšili si napríklad aj Češky z 16. na 13.miesto. Naše reprezentantky preskočili v tabuľke oproti roku 2014 nasledovné tímy: Lotyšsko, Bulharsko, Chorvátsko, Bosnu a Hercegovinu, Slovinsko a Ukrajinu.

Kompletný Aktuálny rebríček ženských európskych krajín v kategórii U17 za roky 2011 - 2015 nájdete TU

 

Musíte tiež vidieť:

Women´s Soccer - Patrícia Chládeková - talent slovenskej reprezentácie WU19

English Soccer School - St. Georges Park - Symbol národnej hrdosti Anglicka

Dutch Soccer School - Špecifické cvičenie I. v rozcvičke pre systém 4-3-3

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It