Mia Hamm

Bill Beswick sa v knihe Sústreďme sa na futbal samozrejme zaoberá aj ženskou psychikou. Dnes si povieme niečo o budovaní postoja a tímovej súdržnosti futbalistiek.

Prakticky všetky kapitoly sú určené tak mužom ako aj ženám. Obzvlášť však podľa svojich skúseností upozorňuje na budovanie pozitívneho postoja u futbalistiek, ktoré sa vyznačuje istými odlišnosťami oproti mužom. Bill vymenúva 6 elementov, na ktoré sa budú musieť tréneri ženských tímov zamerať viac:

vybudovanie sebadôvery, porazenie úzkosti, pozitívne vysporiadanie sa s chybami a neúspechom, vysporiadanie sa s úspechom - strachom z väčších očakávaní, prevzatie zodpovednosti, riešenie otázok vzťahov - spoluhráčky a tréneri

„Trénujte nás ako mužov, jednajte s nami ako so ženami.“ Mia Hamm – reprezentantka USA (dvojnásobná majsterka sveta a dvojnásobná olympijská víťazka vo futbale s tímom USA)

{youtube}kNvIGlmDxHY{/youtube}

V knihe sa o svoje bohaté trénerské skúsenosti so ženami podelí aj bývalá profesionálna basketbalistka a volejbalová trénerka Kathleen DeBoer

„Ženy oceňujú náklonnosť, dôvernosť a vzájomnú závislosť. Ženy majú strach z odmietnutia, izolácie a opustenosti. Tieto podmienky prirovnávajú k osamelosti a zlyhaniu.“

Svoje postrehy na tému ženskej psychiky vo futbale pridáva aj bývalý tréner ženského reprezentačného tímu USA Tony DiCicco, či Anson Dorrance – tréner ženského univerzitného tímu v Južnej Karolíne.

Kniha vám ukáže návod ako vybudovať u žien víťazný postoj?

Oboznámite sa s 10 krokmi ako vytvoriť víťazný postoj hráčok.

 Kathleen de Boer

Ďalšou veľmi zaujímavou témou v ženskom futbale je Tímová súdržnosť.

Spoznáte aký je rozdiel medzi budovaním tímovej súdržnosti mužov a žien. Čo je pre tímovú súdržnosť žien najdôležitejšie a čo všetko si to vyžaduje.

V knihe nájdete množstvo príkladov z praxe a niektoré z nich sa týkajú ženského futbalu. Jeden z nich odhaľuje príčinu prekvapujúcej a vysokej prehry ženského futbalového tímu USA v semifinále MS 2007 proti Brazílii. Dovtedy suverénny americký tím valcoval súpera za súperom, ale americký tréner urobil jednu vec, ktorá spôsobila úplný rozpad tímovej súdržnosti a vysokú prehru 0:4. Detaily o príbehu + množstvo ďalších cenných psychologických informácií pre trénerov ženských futbalových a športových tímov nájdete práve v knihe Billa Beswicka – Sústreďme sa na futbal

Ak chcete dostať z vašich hráčok maximum, ak chcete vytvoriť silný súdržný tím, plný sebavedomých hráčok tak neváhajte a objednajte si knihu Sústreďme sa na futbal – najlepšiu knihu o športovej psychológii na slovenskom trhu.

 

Mohlo by vás zaujímať:

Kto je autorom SAQ Programu?

U17 - mladé Slovenky sú v aktuálnom rebríčku európskych krajín na 35.mieste!!!

Projekt EPPP - Výkonnostný pán elitného rozvoja hráča

SAQ Futbal

Sústreďme sa na futbal

Pin It