Rebrík na rýchle nohy

Dnes si v rámci SAQ vybavenia predstavíme bližšie tréningovú pomôcku - SAQ rebrík na rýchle nohy. Pomocou tejto tréningovej pomôcky môžeme rozvíjať rýchle nohy, akceleráciu, dynamickú rovnováhu, koordináciu, výbušnosť a pohyblivosť. Ideálnym priestorom v tréningovej jednotke pre použitie rebríka na rýchle nohy je inervácia. Inervácia je prechodná fáza od rozcvičky a techniky k periódam vysoko intenzívnej práce. Slúži na aktivovanie nervových ciest.

 

SAQ rebrík na rýchle nohy

Rebríky sú skonštruované zo siete s tvrdými okrúhlymi plastovými priečkami umiestnenými približne 45 cm od seba. 1 set obsahuje 4 kusy. Každý kus meria 2,29 m. Kusy sa dajú spojiť dokopy alebo použiť ako štyri oddelené rebríky. Môžete si ich poskladať a zložiť do rôznych uhlov, tak aby hráči vykonávali rôzne cvičenia pohodlne.  Najväčšou výhodou rebríkov je to, že sú výborné na zlepšenie pohyblivosti a na rozvoj výbušných rýchlych nôh.  Použiteľné sú aj v zimných mesiacoch do telocvične.

 

Video ukážka s využitím SAQ rebríka na rýchle nohy

Na videu si môžete pozrieť SAQ tréning s využitím rebríka na rýchle nohy. Cvičenia s rebríkom predvádzajú hráči anglického tímu FC Peterborough United. Ide o klub, ktorý hrá v sezóne 2014/2015 3.najvyššiu anglickú súťaž. Tréning s rebríkom je opäť vedený pod odborným dohľadom autora SAQ Programu Alana Pearsona. Na videu si môžete postupne pozrieť viacero variant cvičení s rebríkom na rýchle nohy. Jednoduchý beh, jednoduchý bočný krok, "icky shuffle" a prekríženie s dvoma variantmi. Ako budete sami vidieť táto tréningová pomôcka má prakticky neobmedzené možnosti. Môžete neustále vytvárať nové cviky. Keď zapojíte do akcie 2 a viac rebríkov, zapojíte do tréningu viac zábavy a hráči budú viac motivovaní. 

 

Ak sa chcete dozvedieť presné inštrukcie k cvičeniam s rebríkom na rýchle nohy (popis, série, opakovanie, interval odpočinku, obmeny a náročnejšie varianty cvikov) všetko podstatné nájdete v knihe SAQ Futbal - Tréning a príprava od Alana Pearsona.

 


 

 

S pomocou SAQ cvikov s rebríkom na rýchle nohy zlepšíte u vašich hráčov rýchle nohy, akceleráciu, dynamickú rovnováhu, koordináciu, výbušnosť a pohyblivosť. 

 

Popracujte na detailoch a dostanete z vašich hráčov oveľa viac ako sa od nich očakáva. Užitočnou pomôckou vám bude v tomto smere kniha Alana Pearsona SAQ Futbal - Tréning a príprava

 

Musíte tiež vidieť:

SAQ Program - Sergio Aguero - Zbavte sa súpera pomocou SAQ Programu

Spanish Soccer School - Španielsky model útočenia - Útočná hra v elipse

Dutch Soccer School - ÚHK I. pri systéme 4-3-3 bez súpera

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It