SAQ Futbal

V priebehu posledného desaťročia sa futbalový tréning výrazne zmodernizoval vplyvom nových tréningových metód. Niektoré sú účinnejšie viac, niektoré menej. Medzi tie progresívne patrí jednoznačne SAQ Program, ktorý sa snaží priblížiť futbalový tréning k samotnej hre.

Podstatou SAQ cvičení je v prvom rade zvládnuť základné modely pohybov, s ktorými sa budú futbalisti stretávať v zápase. Či už s pomocou alebo bez pomoci SAQ tréningových pomôcok.

Po zvládnutí základnej techniky pohybov vo väčšej rýchlosti, môžeme postupne do tréningového procesu začleniť zložitejšie cviky. Kľúčovou úlohou týchto cvikov je, aby sa svojou podstatou čo najviac približovali k hre samotnej. To znamená, aby boli pri týchto cvičeniach prítomné nasledovné body: verbálna a neverbálna komunikácia, prehľad v hre (hráč musí urobiť rozhodnutie), technické prevedenie a futbalová kondícia.

Na videu si v čase od 0:00 do 0:20 môžeme pozrieť príklad takéhoto zložitejšieho cvičenia. Ide o cvičenie, v ktorom hráči využívajú rebrík na rýchle nohy. Jeden hráč vykonáva cvičenie na rebríku a zároveň prijíma prihrávku od druhého hráča a následne mu loptu vracia späť.

 

 

 

Viacero ďalších kombinovaných cvičení s rebríkom na rýchle nohy a futbalovými prvkami približujúcimi cvičenie k hre (prihrávky, prebratie lopty atď.) nájdete v knihe SAQ FUTBAL - Tréning a príprava od Alana Pearsona.

 

Musíte tiež vidieť:

SAQ Futbal - Tajomstvo legendy Newcastlu Mickeyho Quinna

Spanish Soccer School - Rondos - 6.časť - cvičenia 6 na 3

Dutch Soccer School - Holandská vízia futbalu - 3.časť - Aké sú úlohy trénera a ako môže tréner ovplyvniť hráčov?

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

 

Pin It