Dnes si v rámci nášho seriálu o španielskom futbalovom cvičení predstavíme tri varianty cvičenia 6 na 3. Už v starších článkoch nájdete praktické cvičenia 3 na 1, 4 na 2, 5 na 3. Článok je určený len pre registrovaných užívateľov.

 

Cvičenie 6 na 3 – rozohrávka z obrany          

Rozohrávka z obrany pod vysokým presingom a s použitím 3 obrancov. Títo obrancovia by mohli predstavovať prednú obrannú líniu súpera, ak hráte proti tímu, ktorý používa systém 4-3-3.

Pri tomto cvičení je zapojený brankár, obranná štvorica a defenzívny záložník.

Cvičenie začína s loptou brankár č.1. Hráč č.5 vytvorí svojim pohybom priestor na to, aby brankár mohol prihrať loptu hráčovi č.3 a potom môžeme hrať smerom hore a držať loptu pod kontrolou.

Cvik 6 na 3 - rozohrávka z obrany 

Cvičenie 6 na 3 – rozohrávka cez stred

Útočnejšie rozostavenie, ktoré sa môže priamo na ihrisku ľahko zmeniť na kombinačné alebo zakončovacie cvičenie.

Do cvičenia sa zapoja 3 záložníci, krídla a stredný útočník.

Cieľom cvičenia je kombinovať so spoluhráčmi cez stred a hrať so stredným útočníkom. Uvedený príklad by tiež mohol byť spúšťačom útočnej hry (útočnej akcie).

Cvik 6 na 3 - rozohrávka cez stred 

Cvičenie 6 na 3 – so zakončením

Toto cvičenie je podobné ako v predchádzajúcom cvičení, ale umiestni sa na ihrisko a do cvičenia sa pridá prvok zakončenia.

Rozostavenie je rovnaké s výnimkou toho, že sú tam dvaja súperovi obrancovia, ktorí sa zúčastňujú akcie len v prípade, že hra sa presunie mimo vyznačeného obdĺžnika.

Cvičenie začína hráč č.4 a cieľom je urobiť 3 – 5 prihrávok v obdĺžniku, predtým ako roztiahneme hru do šírky. V tomto momente sa cvičenie mení na zakončovacie cvičenie 3 na 2 s hráčmi č.9, č.11 a č.7, ktorí útočia na bránu.

Cvik 6 na 3 - so zakončením 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Profil moderného kouča

Revolúcia v akadémii Feyenoordu Rotterdam - 3.časť

Top futbalistky sveta

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

 

Pin It