Spanish Soccer logo

Dnes si v rámci rubriky Spanish Soccer School ukážeme jedno veľmi chytré cvičenie zamerané na útočnú hru s využitím stredných a podporných záložníkov v prehustenom priestore v strede poľa.

 

Španielsky model útočenia - útočná hra v elipse

Cvičenie prebieha na ihrisku v tvare elipsy s rozmermi 10x20 metrov. Tento priestor je špeciálne určený pre tréning záložného trojuholníka (a podporných hráčov), aby udržal loptu pod kontrolou pod tlakom súpera.

 

Priebeh hry

Vytvorte dva rovnaké tímy napr. 8 vs.8. Jeden tím začína cvičenie v elipse tak ako na obrázku (červený tím). Druhý tím (biely) umiestni troch obrancov do elipsy a zvyšok hráčov sa rozmiestni okolo elipsy ako zásobovači lôpt (striedajte obrancov každé 2 minúty, aby ste udržali vysoký tlak obrany). Útočníci sú rovnomerne rozložení okolo elipsy s 2 alebo 3 hráčmi v strede (využite stredných záložníkov). Oddychujúci hráči z brániaceho tímu prihrávajú po strate loptu útočníkom, aby sa mohlo rýchlo pokračovať v hre. Cieľom útočníkov je udržať v elipse loptu pod kontrolou čo najdlhšie. Keď obranca vyhrá loptu, odkopne ju preč z elipsy.

 

Kľúčové body cvičenia:

1. Trvajte na tom, aby sa útočiaci tím pohyboval smerom k lopte, najmä ak je presing obrany väčší.

Na prvý pohľad sa zdá táto inštrukcia proti logike, pretože vždy žiadame od hráčov, aby vytvorili priestor a uvoľnili sa. Avšak v tomto cvičení potrebujeme hrať vo veľmi stiesnenom priestore. Viac hráčov vytvorí viac možností na prihrávku v prípade, ak rýchlosť hry je taká, že obrana nestíha a nemôže získať loptu.

2. Útočiaci tím si počíta prihrávky a tímy si nakoniec porovnajú výsledné skóre, potom čo oba tímy útočia 5 minút.

Útočná hra v elipse

 

Musíte tiež vidieť:

Spanish Soccer School - FC Barcelona - report z mládežníckej akadémie - 1.časť

Športová psychológia - Budovanie víťaznej mentality

SAQ Futbal - Čo znamená skratka SAQ?

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It