Sergio Aguero

SAQ Program  je lídrom v rýchlosti, obratnosti a pohyblivosti. Spoznajte špecifiká SAQ Tréningu a dosiahnite lepšie výsledky na ihrisku. Detaily o programe nájdete TU.

V rámci rubriky SAQ Futbalový program si dnes predstavíme cvičenie, ktoré vám pomôže zlepšiť vašu rýchlosť a akceleráciu na krátku vzdialenosť. Toto zlepšenie vám pomôže zbaviť sa brániaceho súpera. Cvičenie SAQ praktikuje vo svojom tréningovom programe aj top kanonier súčasnosti, vicemajster sveta s Argentínou Sergio Aguero.

Pokiaľ ide o hľadanie miesta v súperovej šestnástke, argentínsky génius Sergio Aguero je v tomto obore najlepší. Ale ako to robí? Futbalový magazín 4-4-2 sa ho na to opýtal:

 

Začni tak, aby to išlo

Nájsť priestor v šestnástke je kľúčové. Prvých 10 minút zápasu je ideálny čas na to, aby útočník hľadal medzery v súperovej obrane. Ak nedostanete rýchly gól, nie je to problém – potom už pochopíte, aký spôsob bránenia súperov tím preferuje. Na základe toho sa môžete prispôsobiť a nájsť miesto – slabinu v súperovej obrane.

Ak sa hra odohráva v prehustenom strede poľa,  pozriem sa či pôjdem vpred smerom na krídla alebo klesnem hlbšie a dostanem sa bližšie k lopte. Niektoré tímy hrajú veľmi otvorene a umožnia vám hrať oveľa viac. Proti takýmto tímom sa hrá oveľa jednoduchšie.

 

Dostať sa k lopte ako prvý

Musím byť pozorný a snažím sa bežať tak rýchlo ako je to možné, aby som bol všade prvý. Vždy sa pozerám na pohyb Samira Nasriho alebo Jesusa Navasa, kedy idú centrovať loptu? Kedy sa snažia obísť súpera? A na základe ich pohybu vidím, či sa snažia dostať loptu na prednú alebo zadnú žrď. Toto viem podľa toho ako dlho majú svoju hlavu hore. Potom som automaticky na správnom mieste. Iní záložníci sú odlišní, ako napríklad David Silva, ktorý chce viac prihrávať medzi obrancov do ulice. Ale predovšetkým je najdôležitejšie byť vždy prvý.

 

Choď kdekoľvek chceš

Chcem byť na najlepšom mieste, aby som čo najviac sťažil život obrancom. To môže byť kdekoľvek na ihrisku. V dnešnej dobe je veľmi ťažké nájsť pokojné miesto na ihrisku, kde nie je nikto vo vašom okolí. Takže pri hľadaní svojho miesta musíš byť veľmi šikovný. Niekedy miesto v pokutovom území, nie je pre vás najlepšie miesto pre vytvorenie šance. Strieľať góly nie je jednoduché. Nie je to len o finálnej strele, je v tom oveľa viac. Nakoniec rozhodne vaša šikovnosť. Musíte byť fakt dobrý v tom čo robíte.

 

Cvičenie Sergia Aguera podľa programu SAQ

Pri tomto cvičení od SAQ špecialistu Alana Pearsona sa vyhnite tesnému bráneniu.

Popis cvičenia:

Útočník (na obrázku v žltom) si oblečie 5kg vestu. 4 kužele sú rozmiestnené v tvare Y. Stredný kužeľ je nastavený 3m od základne Y. Ďalšie 2 kužele sú umiestnené 3 metre vľavo a 3 metre vpravo v 45 stupňovom uhle. Tréner stojí pri stredovom kuželi s loptou. Útočník a obranca stoja pri základnom štartovacom kuželi.

Akcia

Útočník zrýchľuje smerom k trénerovi, aby prebral loptu. Obranca ho nasleduje, pokúša sa uzavrieť priestor. Potom čo útočník loptu spracuje, môže ju buď vrátiť trénerovi a zrýchliť k pravému alebo ľavému kužeľu.  Alebo môže driblovať s loptou k jednému z kužeľov a udrží ju pod kontrolou pred obrancom. Po 4 opakovaniach si útočník vyzlečie záťažovú vestu a zopakuje cvičenie jedenkrát bez vesty.

Variácia

Ak útočník vedie loptu von ku kužeľu 3 alebo 4, tréner sa môže presunúť do pozície, aby prebral prihrávku a tak vyradí obrancu.

Tipy a odporúčania

Pri akcelerácii buďte vzpriamený a na bruškách chodidiel. Použite krátke výbušné kroky s nohami na šírku ramien. Držte ruky v uhle 90 stupňov a využite ich silu. Použite svoje ruky a telo, aby ste prikryli loptu.

Aguero Drill

SAQ Program  je lídrom v rýchlosti, obratnosti a pohyblivosti. Spoznajte špecifiká SAQ Tréningu a dosiahnite lepšie výsledky na ihrisku. Detaily o programe nájdete TU.

 


Mohlo by vás zaujímať: 

SAQ Amatérsky predsezónny plán

Rondos - 5.časť - cvičenia 5 na 3

Buď bojovníkom, nie obeťou !!!

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It