Holandsko logo

V rámci nášho seriálu Dutch Soccer School pokračujeme v predstavovaní typického holandského systému 4-3-3. V predchádzajúcich častiach sme si tento systém vysvetlili a predstavili dve špecifické cvičenia v rozcvičke pre systém 4-3-3. Ďalším cvičením, ktoré si ukážeme je útočná herná kombinácia I bez prítomnosti súpera.

Tréning podľa Dutch Soccer School by mal byť tak špecifický ako sa len dá. Z tohto dôvodu Holanďania nemenia trénovanie cvičení založených na jednotlivých zónach, v ktorých hráči pôsobia v rámci systému 4-3-3. Začneme cvičením bez prítomnosti súpera. Článok je určený len pre registrovaných užívateľov.

 {guest}

Prihláste sa, alebo ak ešte nemáte účet, zadarmo sa zaregistrujte tu.  {/guest}

{!guest}

 

ÚHK 1 bez prítomnosti súpera

Hráči pracujú na základných zručnostiach v 4 rôznych zónach.  Dvaja strední obrancovia zaistia prihrávku, ktorá smeruje na krídla. V systéme 4-3-3 je dôležité, že prihrávku vykonáme bez pomoci zálohy.

V krídelnom priestore sa lopta pohybuje medzi rôznymi pozíciami: obrancom, záložníkom a útočníkom. Tieto pozície musia byť neustále rotované (točené).

Na konci akcie sa pohybujú dva páry hráčov pozostávajúcich z útočných záložníkov a stredných útočníkov. Tieto páry sa striedajú pred bránou pri zakončení a snažia sa skórovať.

 

Kľúčové body cvičenia:

1. Fyzická námaha sa vzťahuje špecificky na pozíciu

2. Rýchla práca s loptou

3. Jednoduché presné prihrávky v pohybe

4. Hrať priamočiaro

5. Vykonávať cvičenie na oboch krídlach

6. Výber pozície pred bránou

7. Pri centroch je potrebné brať na zreteľ brankára (jeho postavenie)

 

Popis cvičenia:

Cvičenie prebieha striedavo po oboch stranách. Hráč č.2 (stredný obranca) prihráva loptu vzduchom alebo po zemi do krídelného priestoru na hráča č.11 (krajný útočník), ktorý prvým dotykom prihráva loptu hráčovi č. 6 (stredný záložník). Hráč č.6 prihráva loptu do krídelného priestoru nabiehajúcemu hráčovi č.4 (krajný obranca). Hráč č.4 centruje loptu do pokutového územia nabiehajúcej dvojici hráčov č.10 a č.9 (stredný útočník a ofenzívny stredný záložník). Hráči č.9 a č.10 zakončujú loptu na bránu. Mimoriadne dôležité je správne načasovanie pohybu jednotlivých hráčov. Zakončujúca dvojica hráčov pred nabiehaním do pokutového územia prekríži svoj pohyb a jeden z hráčov nabieha hlbšie do pokutového územia smerom k prednej žrdi. Druhý útočiaci hráč si nabieha na hranicu pokutového územia smerom k zadnej žrdi. Počas cvičenia prebieha rotačný systém pri hráčoch č.4, č.6 a č.11 (pravidelne si menia pozície). Útočné duo hráčov sa pravidelne strieda s druhou dvojicou útočiacich hráčov.

Útočné cvičenie č.1 pri systéme 4-3-3 bez súpera 

{/guest}
Musíte tiež vidieť:

Dutch Soccer School - Špecifické cvičenie I. v rozcvičke pre systém 4-3-3

SAQ Program - Rozvoj explozívnej sily hornej časti tela

Slovenský futbal - Bratia Kakaščíkovci medzi Top hráčmi ObFZ Prešov

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

 

Pin It