SAQ

Dnes pokračujeme v rámci série článkov o SAQ tréningu a predstavíme si ďalších 5 tréningových pomôcok, ktoré sú súčasťou vybavenia SAQ. Vďaka nim môžeme urobiť tréning efektívnejšie, účinnejšie a variabilnejšie. SAQ vybavenie pridáva do vášho tréningu variabilitu a impulzy. Obmeny cvikov sú nekonečné a keď sa zvládnu, dosiahnuté výsledky môžu byť celkom udivujúce. Konkrétne cvičenia SAQ programu aj s využitím pomôcok nájdete v knihe SAQ Futbal – tréning a príprava, ktorú si môžete objednať TU.

Dnes si predstavíme slalomové tyče, nestabilnú plošinu, novinku - Jelly ball, kruh na tréning zrakovej ostrosti, tyč na tréning periférneho videnia a ďalšiu absolútnu novinku - Sidestrike. Ako bonus nájdete tréningové video od riaditeľa NSCAA (Asociácia amerických futbalových trénerov) v Severovýchodnej Pensylvánii Georga Cramptona, ktorý vám ukáže ako sa dajú jednotlivé SAQ pomôcky využiť v praxi.

 

6. Slalomové tyčeslalomové tyče

Vyrábajú sa v rôznych farbách. Používajú sa na organizovanie a bezpečné vyznačenie akéhokoľvek tréningového priestoru. Sú ideálne pre tréning pohyblivosti a presing.

 

 

7. Nestabilná plošinanestabilná plošina

Ide o nafukovací gumený disk s priemerom 45 cm. Je mnohoúčelový, vhodný najmä na proprioceptívny tréning a na rozvoj telesného jadra (core training). Hráči môžu stáť, kľačať, sedieť alebo ležať na diskoch pri vykonávaní určených typov cvičení.

 

8. Jelly balls

Sú to okrúhle jemné gumené lopty naplnené gélovou substanciou na báze vody. sú v rôznych váhach (od 0,5kg až do 8kg). Odlišujú sa od staromódnych medicinbalov, pretože môžu byť odrazené od tvrdého povrchu veľkou silou.

 

 

9. Kruh na tréning zrakovej ostrostikruh na tréning zrakovej ostrosti

Je to tvrdý plastový kruh s priemerom 75 cm so štyrmi rôznofarebnými loptami pripevnenými a rovnomerne rozmiestnenými okolo kruhu. Kruh slúži na rozvoj zrakovej ostrosti a sledovacie zručnosti, keď si ho hráči hádžu a chytajú ho. Táto pomôcka je špeciálne dobrá najmä pre brankárov.

 

10. Sidestrike

Sidestrike je odolná platforma so zdvihnutými, ohnutými koncami na položenie chodidiel. Konce sú nastaviteľné, aby sa dali prispôsobiť športovcom rôznej výšky a povrch je vypchatý, aby poskytoval ochranu. Táto pomôcka je výborná na rozvoj výbušnej práce nôh a je ideálna pre futbalistov.

 

 

Tréningové video od riaditeľa NSCAA (Asociácia amerických futbalových trénerov) v Severovýchodnej Pensylvánii Georga Cramptona, ktorý vám ukáže ako sa dajú jednotlivé SAQ pomôcky využiť v praxi.

 

 

Mohlo by vás zaujímať:

Tréningové pomôcky pre SAQ Tréning - 1.časť

Najdôležitejší je postoj hráča - Bill Beswick

Louis Van Gaal - Prihrávky do trojuholníka

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It