Luis van Gaal

Dnes si ukážeme 3 varianty cvičenia na prihrávky v trojuholníku od legendárneho holandského kouča Louisa Van Gaala. Van Gaal používa tieto cvičenia na prihrávky veľmi často prakticky v každom tíme, ktorý trénoval. Z trénerského denníka počas jeho pôsobenia v FC Barcelona je jasné, že na ne kladie veľký dôraz, pretože boli súčasťou tréningového procesu veľmi často.

V cvičeniach sa zdokonaľujú kontrola lopty na malom priestore, narážačka, kvalitný prvý dotyk či pohyb hráča bez lopty. To všetko na malom priestore.

Ak sa chcete dozvedieť viac o filozofii Louisa Van Gaala prečítajte si tiež náš článok Louis Van Gaal – Moje tréningové tajomstvá.

Variant 1 – jedna narážačka

Modrý hráč prihráva loptu čiernemu hráčovi, ktorý si potom s modrým hráčom narazí loptu a prihráva ju do behu žltému hráčovi. Žltý hráč potom loptu dovedie k modrému hráčovi a cvičenie pokračuje. Všetky prihrávky realizujeme na 1 dotyk. Hráči sa vždy posunú o 1 pozíciu.

Veľkosť ihriska: 10x10m

Počet opakovaní: 4x6 (3x vpravo, 3x vľavo)

Cvičenie 1 

Variant 2 – dve narážačky

Cvičenie začína podobne ako to prvé. Modrý hráč prihráva loptu čiernemu, ktorý si potom s modrým narazí loptu, nasleduje narážačka čierneho hráča so žltým, ktorý potom prihrá loptu modrému hráčovi a cvičenie pokračuje. Všetky prihrávky hráme na 1 dotyk, okrem momentu, keď modrý hráč preberá loptu na konci akcie. Vtedy modrý hráč použije 2 dotyky. Hráči sa vždy posunú o 1 pozíciu.

Veľkosť ihriska: 10x10m

Počet opakovaní: 4x6 (3x vpravo, 3x vľavo)

Cvičenie 2 

Variant 3

Modrý hráč prihráva loptu čiernemu, ktorý mu ju vracia. Modrý hráč potom presúva loptu na žltého hráča, ktorý ju prihráva čiernemu do behu. Čierny hráč okamžite presúva loptu na modrého na začiatok a cvičenie pokračuje. Všetky prihrávky hráme na 1 dotyk, okrem momentu, keď modrý hráč preberá loptu na konci akcie. Vtedy modrý hráč použije 2 dotyky. 

Veľkosť ihriska: 10x10m

Počet opakovaní: 4x6 (3x vpravo, 3x vľavo)

Cvičenie 3 

Mohlo by vás zaujímať:

Rondos - Tajná zbraň Španielska

Futbal "Made in Germany" - 1.časť

Kniha - Sústreďme sa na futbal

 SAQ FutbalSústreďme sa na futbal
Pin It