Dutch ball

Kvalitná a dobre pripravená postupná výstavba útočnej akcie je typickým prvkom Holandskej futbalovej školy. Najčastejším zakladateľom útočných akcií býva brankár, len si spomeňme napríklad na gólmanov ako Edwin Van der Sar, Maarten Stekelenburg či Jesper Cillesen. Dnes si ukážeme prvé zo série cvičení ako naučiť brankára zakladať útočné futbalové akcie.

 

Tvorba útoku od brankára - cvičenie č.1

 

Variant A

Cvičenie prebieha na polovici veľkého ihriska. Cieľom cvičenia je rýchla výstavba útoku od brankára. Brankár musí začať tvorbu útoku rýchlym vyhodením alebo kopnutím lopty. Či už jedným, alebo druhým spôsobom musí trafiť loptu do jednej z minibránok na druhej strane (pozri obrázok). Akcia vždy začína dlhou prihrávkou hráča k brankárovi z polovice ihriska od jednej z bránok.

Tvorba útoku od brankára - cvičenie č.1/variant A 

Variant B

Keď brankár kompletne ovláda toto cvičenie, môžeme zosilniť obranu. Traja hráči bránia minibránky a stoja niekoľko metrov pred bránkami otočený chrbtom k brankárovi. Tréner stojaci vedľa brány rozohráva loptu za obrancu, ktorý sa otočí a prihrá loptu späť na brankára. Brankár sa potom snaží trafiť jednu z bránok na opačnej strane ihriska.

Cieľ cvičenia zostáva rovnaký ako pri variante A. Brankár musí skórovať do jednej z minibránok, čo najrýchlejšie.

Tvorba útoku od brankára - cvičenie č.1/variant B
 
Musíte tiež vidieť:

Dutch Soccer School - Holandské cvičenie č.1 zamerané na presing

Slovenský futbal - Španieli lídrom rebríčka európskych reprezentácií U19, Slovensko na 24.mieste!!!

SAQ Futbal - SAQ Novinka - Reakčné cvičenie s opaskom a svetlom

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

 

Pin It