SAQ Futbal

Cieľom SAQ Futbalového programu je zlepšiť schopnosť športovca vykonávať výbušné mnohosmerné pohyby preprogramovaním neuromuskulárneho systému tak, aby mohol pracovať efektívnejšie a lepšie koordinovať telo a mozog. Program kladie dôraz na pohyb, funkcie, techniky a formy, ktoré pomáhajú futbalistom stať sa rýchlejšími, silnejšími a výbušnejšími. Pomôcť k tomu má aj novinka medzi SAQ tréningovými pomôckami. Cvičenie pomocou opasku a svetla.

 

Reakčné cvičenie s opaskom a svetlom

Pri tomto cvičení sa ako pomôcka použije opasok a jedna futbalová brána, na ktorej je umiestnených viacero svetiel. Tieto sa pravidelne rozsvecujú a keď sa ich hráč dotkne, zhasnú a rozsvietia sa na inom mieste.

Opasok je vlastne rezistentný pás špeciálne vyrobený pre vysoko intenzívny tréning. Má tri istiace body z nehrdzavejúcej ocele, kde môže byť pripevnený flexi-povraz. Flexi-povraz je vyrobený z chirurgickej trubice so špecifickým predĺžením. Opasok má bezpečnostný pás a bezpečnostné spony, je šitý dvojmo a poskytuje vysoký stupeň rezistencie. Je ideálny na rozvoj výbušnej rýchlosti vo všetkých smeroch. Viac SAQ pomôcok nájdete TU.

 

Cieľ cvičenia

Rozvoj zrakovej schopnosti vo futbale a vizuálneho reakčného času v kombinácii s rozvojom mnohosmernej explozívnej akcelerácie. Cvičenie je obzvlášť účinné pre brankárov.

 

Opis

Hráč má na páse opasok a na ňom sú dva flexi-povrazy. Oba flexi povrazy držia po stranách 2 hráči. Hráč začína od kužeľa umiestneného 2 metre pred bránkou. Na bránke je umiestnená sada svetiel, ktoré sa striedavo rozsvecujú a zhasínajú. Keď sa hráč dotkne rozsvieteného svetla, cúvne vzad na hranicu začiatočného bodu a potom reaguje na ďalšie svetlo. Keďže ide o rezistentné cvičenie, poslednú sériu zopakujte bez opasku.

 

Série a opakovania

2 série po 20 opakovaní (návratov na začiatočnú pozíciu) s 1 minútovým zotavením medzi sériami. Druhú sériu vykonajte bez opasku.

 

Kľúčové body cvičenia:

1. Neustále cvičte na bruškách chodidiel

2. Ruky majú byť mimo a pred telom, pripravené chytiť svetlá

3. Držte hlavu pokojne, neustále pohybujte očami, aby ste sledovali svetlá

4. Záverečnú sériu vykonajte bez opasku

 

Detaily o knihe Alana Pearsona - SAQ Futbal nájdete TU

 

 

 

Musíte tiež vidieť:

SAQ Program - ideálny futbalový program na zlepšenie predsezónnej prípravy a kondície

Spanish Soccer School - Rondos - Tajná zbraň Španielska

Dutch Soccer School - Holandská vízia futbalu - 2.časť - Podmienky tréningu, prečo sa u detí preferuje hra 4 na 4

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It