Mikro prekážka

V jednom z množstva článkov o SAQ Futbalovom programe sme si už predstavili veľmi dôležitú pomôcku v rámci SAQ vybavenia - SAQ mikro a makro prekážky. Táto tréningová pomôcka je veľmi dobrá pri výučbe a zdokonaľovaní techniky bežeckých pohybov. Pomocou nej môžeme trénovať techniku ramien, techniku dvíhania, správny bežecký postoj, techniku skákania, bočný krok, otočky či krok vzad.

 

SAQ mikro prekážky

SAQ prekážky existujú v dvoch veľkostiach: 18 cm a 30 cm. Sú vyrobené z tvrdého plastu a boli špecificky navrhnuté ako bezpečné, voľne stojace kusy vybavenia. Sú ideálne na cvičenie bežeckej techniky a plyometrie s nízkym dopadom. Mikro prekážky sú výborné pre bočné cviky. Dnes sa zameriame práve na mikro prekážky (18cm vysoké).

 

Video ukážka s využitím SAQ mikro prekážok

Na videu si môžete pozrieť SAQ tréning s využitím mikro prekážok. Tréning vedený pod odborným dohľadom autora SAQ Programu Alana Pearsona je typickou ukážkou variabilnosti SAQ Tréningu čo sa týka využitia tréningových pomôcok. Nájdete tu ukážku behu s mŕtvou nohou, beh s dvíhaním kolien do pravého uhla, predotočky, rozvoj rýchleho bočného kroku, skákanie, skákanie s obratmi a rôzne ďalšie cviky. Najlepším zistením na tom všetkom je však fakt, že s touto pomôckov môžeš pre svojich hráčov vymýšľať stále nové variácie cvičení. Takto to pre hráčov nebude nudné a každé nové cvičenie môže byť pre nich výzvou.

 

Ak sa chcete dozvedieť presné inštrukcie k cvičeniam s makro prekážkami (popis, série, opakovanie, interval odpočinku, obmeny a náročnejšie varianty cvikov) všetko podstatné nájdete v knihe SAQ Futbal - Tréning a príprava od Alana Pearsona.

 

 

 

Vďaka SAQ cvikom s mikro prekážkami môžete rozvinúť výbušné rýchle nohy, zlepšiť bežeckú techniku aj pod tlakom, skvalitniť dynamickú rovnováhu a koordináciu, zlepšiť techniku skoku či rozvinúť účinné a ekonomické bočné kroky.

 

Popracujte na detailoch a dostanete z vašich hráčov oveľa viac ako sa od nich očakáva. Užitočnou pomôckou vám bude v tomto smere kniha Alana Pearsona SAQ Futbal - Tréning a príprava

 

Musíte tiež vidieť:

SAQ Futbal - SAQ Amatérsky predsezónny plán

Spanish Soccer School - La Masia - 2.časť - Filozofia akadémie

Dutch Soccer School - Holandská vízia futbalu - 5.časť - Variácie hry 4 na 4

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

 

 

 

 

Pin It