SAQ Futbal

Kniha SAQ Futbal - Tréning a príprava od Alana Pearsona vám ponúka viac ako 160 cvičení zameraných na rozvoj týchto pre futbal kľúčových atribútov.

SAQ program je ideálna príležitosť pre deti od 6 rokov až po dospelých profesionálnych a amatérskych hráčov, aby sa neustále učili, zlepšovali a optimalizovali svoju výkonnosť. Je to prvý futbalový špecifický program vytvorený na rozvoj kľúčových zručností hráča, ktoré v modernom futbale rozhodujú o víťazstve a prehre.

 

 

Program SAQ rozvíja predovšetkým 3 hlavné zručnosti hráčov:

1. Speed - rýchlosť

2. Agility - pohyblivosť

3. Quickness - obratnosť

Hoci sa môžu zdať tieto zručnosti podobné, v skutočnosti sú veľmi odlišné. Rozdielne sú v spôsobe ako ich trénovať, rozvíjať a začleniť do výkonu hráča.

Kniha SAQ Futbal - Tréning a príprava od Alana Pearsona vám ponúka viac ako 160 cvičení zameraných na rozvoj týchto pre futbal kľúčových atribútov.

Nájdete tu návod ako robiť správnu rozcvičku prostredníctvom dynamického strečingu. Jednotlivé cviky sú detailne popísané a doplnené o názorné obrázky. Vďaka tomuto modelu si budete môcť postupne do svojho tréningového procesu dopĺňať stále nové a nové cvičenia.

SAQ Program v tréningu

Inervácia

Po dynamickej rozcvičke nasleduje prechodná fáza - inervácia. Je to prechodná fáza od rozcvičky k periódam vysoko intenzívnej práce, ktorá aktivuje nervové cesty. Kľúčom takmer 30 cvičení je zrýchliť pohybovú techniku bez toho, aby to malo negatívny vplyv na kvalitu vykonávaného pohybu. Medzi typické cvičenia v rámci inervácie patria napr. rýchle nohy. 

Detaily jednotlivých cvičení nájdete v knihe SAQ Futbal - Tréning a príprava, ktorú si môžete objednať TU.

Kniha obsahuje cvičenia týkajúce sa ďalších dôležitých zložiek moderného tréningu. Napr. na rozvoj výbušnosti nájdete takmer 30 nových cvikov.

 

Vzory pohybu špecifické pre pozíciu

Špecifickou a veľmi dôležitou kapitolou v knihe je kapitola - Vzory pohybu špecifické pre pozíciu. Ide o sériu kondičných cvičení šitých na mieru podľa jednotlivých hráčskych pozícií a odrážajúcich skutočné herné situácie. Nájdete tu cvičenia pre obrancov (stredných a krajných), záložníkov, ofenzívnych záložníkov aj útočníkov. Neváhajte a obohaťte váš futbalový tréning o moderné prvky a cvičenia. Zlepšenia vášho tímu vás presvedčia.

 

Musíte tiež vidieť:

SAQ Program - rozvoj explozívnej sily hornej časti tela

Spanish Soccer School - La Masia - 1.časť

Dutch Soccer School - Holandská vízia futbalu - 5.časť - Variácie hry 4 na 4

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It