Schalke 04 Gelsenkirchen

Pred týždňom sme si v German Soccer School ukázali cvičenie - prihrávky v kruhu. Dnes si ukážeme ďalšie cvičenie zamerané na prihrávky. Cvičenie prihrávky v trojuholníku je taktiež ideálne pre rozcvičku, ak je hlavná časť tréningovej jednotky zameraná na rozvoj a zdokonaľovanie prihrávok. Článok je určený len pre registrovaných užívateľov.


{guest}

Prihláste sa, alebo ak ešte nemáte účet, zadarmo sa zaregistrujte tu.  {/guest}

{!guest}

Nemecký model rozcvičky - prihrávky v trojuholníku

Cvičenie prebieha v trojuholníku s rozmerom strany 8m. Pri každom kuželi sú pripravení dvaja hráči. Cvičenie vykonáva 6 hráčov. Akciu začína hráč č.1 s loptou (pozri obrázok), ktorý si narazí loptu s hráčom č.3 a adresuje prihrávku na tretieho hráča č.5. To všetko sa vykonáva jedným dotykom. Cieľom cvičenia je zdokonaľovanie prihrávok (narážačiek) na jeden dotyk.

 

Priebeh cvičenia

Priebeh cvičenia je jednoduchý. Akciu začína hráč č.1 s loptou prihrávkou na hráča č.3, ktorý mu prvým dotykom vracia loptu naspäť. Potom nasleduje prihrávka na tretieho hráča č.5 a hráč č.1 beží na pozíciu hráča č.3. Hráč č.5 prvým dotykom prihráva do behu hráčovi č.3, ktorý mu prvým dotykom narazí loptu v smere behu. Hráč č.3 sa potom presúva na pozíciu hráča č.3. Hráč č.5 prihráva loptu hráčovi č.2 a posunie sa na jeho miesto. Hráč č.2 rozbieha ďalšie kolo prihrávok v trojuholníku. 

Cvičenie - prihrávky v trojuholníku

 

{/guest} 

Musíte tiež vidieť:

German Soccer School - Mládežnícke stretnutie - Jugend spielt fur Europa

English Soccer School - Anglický futbal - prichádza zmena?

Športová psychológia - Strata a oslabenie koncentrácie

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It