Logo DFB

Dnes si ukážeme v rámci German Soccer School zaujímavé cvičenie zamerané na prihrávky. Je to ideálne cvičenie pre rozcvičku, ak je hlavná časť tréningovej jednotky zameraná na rozvoj a zdokonaľovanie prihrávok. Zlepšuje tiež komunikáciu medzi hráčmi a rozvíja zmenu hráčskych pozícií.

 

Nemecký model rozcvičky - prihrávky v kruhu

Cvičenie prebieha v kruhu s priemerom cca. 10 metrov. Okolo kruhu je rozmiestnených 12 malých kužeľov. Cvičenie vykonáva 8 hráčov. Každý hráč je postavený pri jednom z kužeľov. Akciu začína hráč s loptou, ktorý si narazí loptu s jedným zo spoluhráčov a adresuje prihrávku na tretieho. Cieľom cvičenia nie je len zdokonaľovanie prihrávok, ale aj zlepšovanie výmeny hráčskych priestorov a rozvoj komunikácie medzi hráčmi.

 

Priebeh cvičenia

Priebeh cvičenia je veľmi jednoduchý. Akciu začína hráč s loptou prihrávkou na jedného zo spoluhráčov, ktorý mu loptu vráti. Potom nasleduje prihrávka na tretieho a hráč beží do priestoru k voľnému kužeľu. Napríklad na obrázku: akciu začína hráč č.9, ktorý prihráva hráčovi č.7, ten mu loptu vracia. Hráč č.9 potom adresuje prihrávku na hráča č.6 a beží k voľnému kužeľu medzi hráčmi č.6 a č.7. Hráč č.6 pokračuje v akcii.

 

Kľúčové body cvičenia

1. Komunikácia - hráč vždy pred prihrávkou zakričí meno hráča, ktorému loptu adresuje.

2. Hra na jeden dotyk.

3. Hráč neustále drží hlavu hore.

4. Dôraz na presnosť prihrávok.

5. Zmena pozícií

6. Kvalitný koučing

Nemecký model rozcvičky - prihrávky v kruhu

 

 

Musíte tiež vidieť:

German Soccer School - Nemecký model útočenia - útočná herná kombinácia so zabiehaním

English Soccer School - Anglický model rozcvičky pre U11 - kombinačná hra

Športová psychológia - Motivácia v mládežníckom futbale - ako môže tréner motivovať hráčov?

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It