Futbaloví fanúšikovia na celom svete každý týždeň sledujú neuveriteľné futbalové majstrovstvo najlepších hráčov sveta v špičkových európskych ligách,  plus vrcholné predstavenia svojich obľúbených hráčov v Lige Majstrov UEFA. Výnimkou nie je ani Slovensko.

Najlepšou kľučkou, ktorou sa môžete otočiť okamžite je Cruyffova kľučka. Je pomenovaná podľa legendárneho holandského hráča Johanna Cruyffa. Špičkoví hráči ju používajú vtedy, keď chcú zmeniť smer behu veľmi rýchlo.

Cristiano Ronaldo je ojedinelý zjav v súčasnom futbale. V prezentácii náročných technických zručností počas futbalového stretnutia sa mu môže rovnať azda iba Lionel Messi. My sa dnes zameriame na jednu zo špecialít Cristiana Ronalda, priamy kop, ktorý sám hráč nazval Tomahawk. Ide o technicky veľmi náročný kop, vyžadujúci tvrdú prácu na tréningu. Vo videu UEFA si môžete pozrieť jednotlivé kroky, ktoré je potrebné dodržať, ak chcete kopnúť priamy kop ako Cristiano Ronaldo.

Rady Wesleyho Sneijdera, momentálne hráča Interu Miláno a Holandska, víťaza Ligy Majstrov 2009/2010

Pokutový kop alebo penalta je vlastne priamy voľný kop zahrávaný zo značky pokutového kopu vzdialeného 11 metrov od bránkovej čiary. Je to odmena pre mužstvo, ktoré bolo faulované v súperovom pokutovom území. V súčasnosti sa veľmi veľa súťaží rozhoduje v penaltách, preto patria k povinnej výbave každého hráča, vrátane brankárov. Tí tiež zahrávajú penalty. Je to najvýhodnejšia štandardná situácia, príležitosť, ktorá sa nesmie zahodiť.

Termín "zmenšenie uhla" znamená zmenšenie veľkosti voľného priestoru pre útočiacich hráčov s cieľom zneškodniť strelu smerujúcu na bránu. Naučiť sa správne zmenšovať strelecký uhol je pre brankára najdôležitejší aspekt pri snahe zastaviť strelu útočiaceho hráča.

Brankársky post je špeciálna pozícia, ktorá si vyžaduje špecifické zručnosti a techniku, líšiacu sa od ostatných hráčskych postov.