Logo Schalke

V dvoch dieloch článku o mládežníckej akadémii Schalke 04 si predstavíme fungovanie jednej z najlepších futbalových akadémií v krajine majstrov sveta. V dnešnej 1.časti si predstavíme ciele, zázemie, víziu a filozofiu akadémie.

 


Jadrom filozofie Schalke 04 sú vlastnosti ako skromnosť, fair-play, tímový duch, rešpekt, vášeň a individualita. Odkazuje na dlhú tradíciu komunity v Porúrí, kde je tento klub symbolom kamarátstva, poctivej práce a spája sa s pokorou.

 

Ciele akadémie

Uviesť do futbalu nové talenty a motivovať mladých ľudí hrať futbal

Spolupracovať so seniorským A-tímom a podporovať hráčov, aby sa dostali do tohto tímu

Hľadať a podporovať mladé talenty

Podporovať hráčov v každej vekovej kategórii

Zlepšovať spoluprácu medzi školou a športovým tréningom

 

Infraštruktúra

Rok založenia klubu – 1904

Počet tréningových ihrísk: 4 (3 ihriská s prírodnou trávou, 1 ihrisko s umelou trávou)

 

Manuel NeuerPolitika prijímania hráčov

Počet skautov – celkovo 4

Oblasti výberu hráčov – Porúrie

Viete, že Mesut Ozil, Manuel Neuer, Benedikt Howedes, Julian Draxler, Alexander Baumjohann a Joel Matip sú bývalými absolventmi mládežníckej akadémie AufSchalke?

 

TímJulian Draxler

Počet tímov - 11

Počet hráčov – 190

Pôvod hráčov – Gelsenkirchen a región (83%)

 

Tréneri

Počet trénerov – 34

 

Tréning

Formácia 4-3-3

Počet tréningových jednotiek – od U13 majú tréning 4x týždenne + 2x do týždňa individuálny tréning

 

Ročné náklady

Viac ako 3 mil. €

 

Zázemie akadémie

Schalke oslavuje v tomto roku 110 rokov od svojho založenia. Klub pochádza zo Schalke, okres Gelsenkirchen, Severné Porýnie, Vestfálsko. Schalke 04 je už tradične známe výbornou prácou s mládežou, ktorá má v klube dôležité miesto už od vzniku klubu.

Mládežnícka akadémia „Schalker Knappenschmiede“, tak aký je jej názov v súčasnosti, bola založená v roku 1998 na základe programu rozvoja, ktorý v klube začal v roku 1991. Knappenschmiede je zameraná na tréning mladých hráčov. Knappenschmiede sa sústredí na školské/profesionálne vzdelanie a na osobný rozvoj všetkých hráčov klubu.

 

KnappenschmiedeVízia a filozofia

Základným princípom je poskytnúť najlepší športový tréning. K dispozícii je pre trénerov špeciálny tréningový program, ktorý slúži ako základ na dosiahnutie vzdelania pre všetky vekové kategórie. Individuálny rozvoj každého hráča je hlavnou úlohou v hierarchii Knappenschmiede. Toto môžeme pozorovať napríklad, keď najtalentovanejší mladí hráči sú posúvaní do vyššej vekovej kategórie.

Knappenschmiede vytvára tím zložený s veľmi talentovaných inštruktorov a odborníkov s cieľom garancie dlhodobého tréningu. Táto kvalita tréningových metód je uznaná prostredníctvom mnohých ocenení, ktoré boli predložené Nemeckým futbalovým zväzom (DFB). Okrem týchto elementov, je ústrednou filozofiou Knappenschmiede výučba noriem a hodnôt. Ak chcete úplne porozumieť pravidlám, Knappenschmiede zaviedla kód pre trénerov a hráčov. Jadrom tohto kódu sú vlastnosti ako skromnosť, fair-play, tímový duch, rešpekt, vášeň a individualizmus. Odkazuje na dlhú tradíciu komunity v Porúrí, kde je tento klub symbolom kamarátstva a poctivej práce a spája sa s pokorou.

O týždeň si povieme niečo o hernej filozofii v akadémii Schalke, akými fázami prípravy podľa veku prechádzajú hráči Schalke a rozoberieme si aj tréningové vybavenie akadémie.

 

Mohlo by vás zaujímať:

10 ročný Nemecký progres zavŕšený titulom majstra sveta

Rondos - tajná zbraň Španielska

Predzápasová rozcvička SAQ

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It