Rýchlostné cvičenia majú tiež hráčov fyzicky, ale najmä psychicky naladiť na hlavnú časť tréningu alebo zápas. Zlepšujú koordináciu a rýchlosť, pripravujú mozog a nervy pre rýchle pohyby, ktoré budú nasledovať v tréningu alebo v zápase. Odporúčaná doba trvania rýchlostných cvičení je 3 minúty. Využívame kužele alebo iné značky. Striedame rôzne variácie.

 

Napr. pomocou kužeľov vytvoríme 10 m vzdialenosť.

  • Umiestnime kužeľ do vzdialenosti 3 m. Bežíme po métu 3 m, potom zrýchľujeme do 10 m. Vraciame sa v pokluse a zopakujeme 3 krát. Pravidelne dýchame.
  • Vyskočíme 2 krát a potom šprintujeme 10 metrov. Vraciame sa v pokluse a zopakujeme 3 krát. Pravidelne dýchame.
  • Bežíme do strán na štartovacej čiare a potom šprintujeme 10 metrov. Vraciame sa v pokluse a zopakujeme 3 krát. Pravidelne dýchame.
  • Umiestnime kužele do vzdialenosti 4 a 15 m. Pokúsime sa urobiť tak veľa rýchlych a vysokých skipingových krokov ako môžeme, potom vyštartujeme a šprintujeme 15 m. Vraciame sa v pokluse a zopakujeme 3 krát. Pravidelne dýchame.

Odporúčame dodržať určený čas pre rýchlostné cvičenia a cvičenia na rýchle nohy. Striedajte pravidelne cvičenia a môžete ich obmieňať použitím vlastných variant. 

 

Pin It