Chile - Australia 3:1 (2:1)

Hodnotenie zápasu - Maroš ZimnikovalMaroš Zimnikoval

V tomto zápase som očakával útočné predstavenie najmä od hráčov Chile. Tí vybehli na súpera a rýchlo sa po dvoch pekných akciách dostali do vedenia 2:0. Po týchto dvoch góloch sa dostala do hry aj Austrália, ktorá hrozila hlavne výbornými krajnými záložníkmi. Po znížení ešte v 1.polčase a potom aj v 2.polčase sa hra vyrovnala a hral sa pekný futbal s množstvom šancí. Za predvedený výkon sa nemusí hanbiť ani jeden z tímov. 

 

 
Pochvalu za predvedený výkon si na strane Chile zaslúži hlavne Alexis Sanchéz, ktorý neúnavne bojoval celý zápas. Na strane Austrálie sa v peknom svetle predviedli obidvaja krajní záložníci Oar aj Leckie.
 

Najkrajší gól: Gól Valdiviu v 14. min. (2:0)

Najkrajšia akcia: Akcia Chile v 12´min. pri prvom góle. Dlhá diagonálna prihrávka na Aranguiza, ktorý si vymenil loptu s Alexisom a odcentroval do šestnástky, kde Vargas priťukol loptu Alexisovi a ten ju upratal do brány.

Najkrajší zákrok brankára: Zákrok Brava po voleji Bresciana v 55. min.

Hráči zápasu: Alexis Sanchez a Mathew Leckie

 

Assessment of the game by Maroš Zimnikoval 

In this game I expected offensive concert, especially from Chile´s side. They ran out on the opponent and after two beautiful actions came in the lead 2:0. After these two goals came into game also Australia, which threatened mainly through excellent midfielders on the sides of the pitch. When Australia reduced score in the 1st and then also in the 2nd half, game was levelled and nice football with a lot of chances was played. Both teams can be proud after this performance. Especially Alexis Sanchez from Chile's side deserved a compliment for his performance, who fought tirelessly throughout the match. On the side of Australia both wingers Oar and Leckie performed in good form.

The most beautiful goal: Valdivia´s goal in 14´min. (2:0)

The most beautiful action: Chile´s action in 12´min. (1:0). Long diagonal pass for Aranguiz, who exchanged the ball with Alexis and crossed the ball to penalty box, where Vargas passed the ball to Alexis and Barcelona´s star scored.

The best save of goalkeeper: Bravo´s save after Bresciano´s volley in 55´min.

Men of the match: Alexis Sanchez and Mathew Leckie

 

{mp4}WC/4-Chile-Australia/Chile-Australia-goal{/mp4}

{mp4}WC/4-Chile-Australia/Chile-Australia-action{/mp4}

{mp4}WC/4-Chile-Australia/Chile-Australia-save{/mp4}

Pin It