South Korea - Belgium 0:1 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Ján FilipJán Filip

Južná Kórea je jedným z najväčších sklamaní MS. Jej výkon proti oslabenému Belgicku to len potvrdil. Belgicko nastúpilo s niekoľkými zmenami v zostave a tréner Wilmots nechal oddychovať viacero opôr.

Napriek tomu to boli práve červení diabli, ktorí si vypracovali prvú gólovú príležitosť, ale Mertens ju v 25´min. trestuhodne zahodil. Na druhej strane sa v 30´min. predviedol skvelým zákrokom po strele Kiho Courtois. Následne z rohového kopu mal ázijský tím ďalšiu šancu, ale stav sa nezmenil. V 45´min. dostal šokujúco červenú kartu Defour, ale Kórea 45 minútovú presilovku nevyužila. 

Najbližšie ku gólu boli kórejci v 59´min., ale Songov pretiahnutý center skončil na brvne Courtoisovej brány. Jediný gól tak padol v 77´min. po strele Origiho dorazil loptu do siete Vertonghen. V 80´min. mal vyrovnanie na nohe Lee, ale prestrelil. V 90´min. mohol poistiť vedenie Belgicka po najkrajšej akcii zápasu Hazard, ale Jung zasiahol. V samom závere mali ešte kórejci dve šance, ktoré zlikvidoval Courtois. Belgicko vyhralo skupinu H a potvrdilo rolu čierneho koňa turnaja. Navyše jeho mladí hráči nazbierali veľmi cenné skúsenosti pre budúcnosť.

 

Najkrajší gól: v 77´min. gól Vertonghena (0-1)

Najkrajšia akcia: v 90´min.  akcia Hazarda s výborným zákrokom Junga

Najkrajší zákrok brankára: v 30´min. zákrok Courtoisa po strele Kiho

Hráči zápasu: Son Heung Min a Jan Vertonghen

 

 

Pin It