Algeria - Russia 1:1 (0:1)

Hodnotenie zápasu - Ján FilipJán Filip

Rusko sa dostalo veľmi skoro do vedenia, hralo dobre a kontrolovalo dianie na ihrisku, ale osudným sa mu stali zle bránené štandardné situácie.

Rusko je tímom, ktorého hra je postavená na protiútokoch. Pôsobia často zúfalým dojmom, keď prehrávajú, ale sú veľmi dobrí, ak vyhrávajú. Úvodný ruský gól bol nádherný. Dmitri Kombarov centroval z ľavého krídla a Alexander Kokorin nezadržateľne hlavou otvoril skóre. Gól padol v čase, keď na ihrisku chýbal Sofiane Feghouli kvôli ošetrovaniu.

Zaujímavý ťah urobil najstarší kouč na turnaji 68-ročný Fabio Capello, ktorý nasadil do hry po prvýkrát 2 útočníkov (Kokorina a Keržakova). Rusi navyše veľmi dobre kontrolovali svoje vedenie a polčasový stav bol zaslúžený.

Alžírsko sa nevedelo presadiť z hry, ale hrozilo po štandardných situáciách. Postupne z nich pohrozili Slimani, Djabou a Belkalem. Rusi nebrali tieto varovania vážne a po ďalšej štandardke na konci hodiny hry inkasovali z hlavy Slimaniho. Pri góle urobil veľkú chybu brankár Akinfejev. Rusi potrebovali plán B, ale ten do konca zápasu neprišiel a tak Alžírsko dosiahlo najväčší úspech vo svojej futbalovej histórii. Rusi si balia kufre a cestujú domov.

 

Najkrajší gól: v 6´min. gól Kokorina (0-1)

Najkrajšia akcia: v 47´min. parádna akcia Samedova a jeho zakončenie zlikvidoval brankár Mbolhi

Najkrajší zákrok brankára: v 29´min. zákrok Akinfejeva proti hlavičke Slimani z rohového kopu

Hráči zápasu: Islam Slimani a Alexander Kokorin

Pin It