Belgium - Russia 1:0 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Ján FilipJán Filip

Pre nezainteresovaného diváka to bol hrozný zápas. Belgicko trafilo bránu súpera po prvýkrát v 88´min. a bol z toho víťazný gól. Zápas síce začal sľubne, vo vysokom tempe a s niekoľkými sľubnými protiútokmi, ale postupom času tempo hry upadlo.

Súperi si nedarovali ani meter voľného priestoru a všetko sa odohrávalo v strede poľa. Veľký pozor si na seba dávali dvojičky v strede Glušakov vs. De Bruyne, Fajzulin vs. Witsel a Šatov vs. Fellaini.

Po prvopolčasovej nude sa po prestávke do optického tlaku dostali Rusi. Aktívny bol najmä Glušakov a Kokorin. Po ich spolupráci mal v polovici druhého dejstva gól na hlave práve Kokorin, ale hlavičkoval vedľa brány. Oba tímy akoby boli spokojné s bodom a spoliehali sa, že v poslednom zápase skupiny zvíťazia. Šťastnú ruku mal opäť tréner Belgicka Mark Wilmots, ktorý poslal v 57´min. na ihrisko 19-ročného Origiho a ten sa mu odvďačil víťazným gólom dve minúty pred koncom. Eden Hazard najprv niekoľko minút predtým trafil z priameho kopu žrď a následne vypracoval akciu pre Origiho. Rusi v záverečnej desaťminútovke pôsobili veľmi unavene. Robili veľké chyby v defenzíve a to sa im nakoniec vypomstilo. Belgicko si už v predstihu vybojovalo postup do osemfinále. Ale výkonom zaostalo za očakávaním.

 

Najkrajší gól: v 88´min. gól Origiho po individuálnej akcii Hazarda (1-0)

Najkrajšia akcia: v 81´min. predviedli Rusi po autovom vhadzovaní Kombarova rýchlu kombinačnú akciu, ktorú zakončil strelou vedľa brány Courtoisa striedajúci Eschenko.

Najkrajší zákrok brankára: v 92´min. zneškodnil gólovú šancu Mirallasa brankár Akinfejev.

Hráči zápasu: Eden Hazard a Denis Glušakov

Pin It