Portugal - Ghana 2:1 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Róbert Pavúk

Zápas nádeje pre oba tímy. Obaja potrebovali vyhrať čo najvyšším rozdielom a dúfať v priaznivý výsledok súbežne hraného zápasu Nemecko - USA.

Bol to zvláštny zápas. Tempo nebolo príliš vysoké, ale hralo sa otvorene od začiatku. Útočníci nepodporovali presing, záložníci nepomáhali brániť a tak sa útočilo do otvorených obrán.

Z Portugalskej strany zobral na seba zodpovednosť Moutinho, ktorý si užíval voľnejší priestor v strede poľa a predviedol niekoľko nádherných prihrávok na krídla. Ghana mala v strede poľa problémy po vyradení Muntariho z kádra. Aj v tomto súboji sa ukázala dôležitosť krajných obrancov. Práve po akcii a centri jedného z nich Joaa Pereiru mal veľkú šancu hlavou Cristiano Ronaldo. Nakoniec išli Portugalci do vedenia po centri Velosa z opačnej strany, ktorý si zrazil do vlastnej brány John Boye.

Ghana sa vrátila do zápasu po centri krajného obrancu Kwadwa Asamoaha na svojho menovca Gyana Asamoaha, ktorý vsietil svoj 6.gól na turnajoch MS a zapísal sa do histórie. Stal sa najlepším africkým strelcom histórie MS, keď predbehol legendárneho kamerunského leva Rogera Millu. Center Kwadwa Asamoaha bude určite kandidovať na center turnaja.

Výhru na stranu Portugalska nakoniec strhol najlepší hráč sveta Cristiano Ronaldo a dôstojne sa rozlúčil s nie príliš vydareným šampionátom.

 

Najkrajší gól: v 80´min. gól Cristiana Ronalda (2-1)

Najkrajšia akcia: v 59´min. gólová akcia Ghany, keď sa po centri Kwadwa Asamoaha presadil hlavou Gyan Asamoah (1-1)

Najkrajší zákrok brankára: v 19´min. skvelý zákrok Daudu pri hlavičke C.Ronalda

Hráči zápasu: Cristiano Ronaldo a Asamoah Gyan

Pin It