Honduras - Switzerland 0:3 (0:2)

Hodnotenie zápasu - Sonia KrajčováSonia Krajčová

Švajčiari potrebovali dlhší čas na zahriatie na prevádzkovú teplotu, ale tretí zápas v skupine naznačil, že Argentína to v osemfinále nebude mať s postupom ružové. Tím spod Álp konečne ukázal to najlepšie, čo vie a za postupom kráčal sebavedomo.

Kto nevedel, prečo si Bayern Mníchov zaobstaral Xherdana Shaqiriho teraz už vie – jeho hetrik bol neskutočný, krásne góly a dobrý výkon a hneď sa zabudlo na kritiku na adresu 22-ročného stredopoliara z prvých dvoch stretnutí. Snáď chytil druhý dych a bude argentínskych obrancov preháňať aj v osemfinále. Honduras bol síce dôstojný súper, počas Shaquiriho večera to ale nestačilo a tak sa lúčia prvé dva celky z amerického kontinentu a postupujú európski zástupcovia.

 

Najkrajší gól: jeden krajší gól Shaqiriho ako druhý, takýto hetrik to je skvelá vizitka, v 6´ min. však najlepšie vynikli jeho individuálne schopnosti.

Najkrajšia akcia: v 52´min. po peknej kombinácii Jerry Bengtson síce prekonal Benaglia, o gólovú radosť ho ale obral zákrok na čiare v podaní  Ricarda Rodrigueza.

Najkrajší zákrok brankára: v 59´min. Valladares vychytal Shaqiriho

Hráči zápasu: Jerry Bengtson a Xherdan Shaqiri

Pin It