Ecuador - France 0:0

Hodnotenie zápasu - Sonia KrajčováSonia Krajčová

Didier Deschamp šetril svoje opory a podľa toho to napokon aj vypálilo. Francúzi tento zápas mohli bez problémov vyhrať, ale pristúpili k tomu v duchu informácie, že na víťazstvo v skupine im stačí aj bod za remízu.

Európsky tím ponúkol svojmu súperovi šancu na druhé miesto v skupine a Ekvádor ňou pohrdol niekoľkými nepremenenými šancami. Zahodené šance vystriedala nervozita a na ihrisku sa červenalo. Antonio Valencia mal byť na turnaji rozdielovým hráčom a z turnajovej scény odchádzal po nezmyselnom faule, v jeho podaní to bola symbolická bodka za nevydarenou klubovou sezónou a slabom výkone na šampionáte. Jeho menovec Enner si naopak zaslúži pochvalu, vo všetkých troch dueloch aj tom s Francúzskom si svoje miesto zastal a s tromi gólmi patril k najzaujímavejším futbalistom v skupinovej fáze. Les Blues čaká v osemfinále Nigéria a dúfam, že na ihrisku bude opäť Antoine Griezmann, 23-ročný útočník je síce v tieni streleckých es, ale odvádza kopec skvelej roboty pre celý tím.

 

Najkrajšia akcia: v 38´min. Griezmannov rohový kop našiel Paula Pogbu, hlavičku chytil Domingéz

Najkrajší zákrok brankára: v 46´min. si Domingéz počkal na zakončenie dlhého pasu v podaní Antoina Griezmanna a loptu vytesnil na konštrukciu brány

Hráči zápasu: Alexander Domingéz a Antoine Griezmann

Pin It