Switzerland - Ecuador 2:1 (0:1)

Hodnotenie zápasu - Sonia KrajčováSonia Krajčová

Podľa očakávania Ekvádorčania potrápili favorita, ale Švajčiari zástupcu z Latinskej Ameriky k tomu priam vyzývali, nepresnosťami v každej hernej činnosti a neschopnosťou premeniť nebezpečné gólové akcie. Záložná formácia európskeho zástupcu vzbudzuje rešpekt, ale za tento duel si pochvalu nezaslúži, tí ktorí mali tvoriť akurát zahadzovali šance do koša.

Hviezdou duelu je Ottmar Hitzfeld na lavičke Helvétov. 65-ročný Nemec ukázal, prečo patrí k najúspešnejším trénerom na šampionáte, za striedania si zaslúži ocenenie kryštálová guľa - obaja striedajúci muži splnili úlohu. Špeciálnu cenu za odvahu a nasadenie odo mňa dostávala Valon Behrami, síce to nebol práve jeho zápas, ale nezložil sa na kolená, po faule vyskočil na nohy ako keby si predtým odpil z gumidžúsu a v podstate rozhodol o zisku troch bodov.

Najkrajší gól: gól Harisa Seferovića v 93´min. (2-1)

Najkrajšia akcia: Gólová prihrávka Valona Behramiho pri rozhodujúcej trefe Seferoviča ukázala, prečo sa oplatí vstať a bežať namiesto váľania sa po ihrisku. Behrami si vylepšil dojem a stal sa hrdinom.

Najkrajší zákrok brankára: v 36´min. Domínguez končekmi prstov vytlačil krížnu strelu Inlera

Hráči zápasu: Stephan Lichtsteiner a Enner Valencia

 

Assessment of the game by Sonia Krajčová


As we expected Ecuador agonized the favourit, but Swiss encouraged the team from latin America by it. Uncertainty in every game activity and inability to utilize dangerous goal actions. Midfield formation of european team commands respect but for this duel they don´t deserve a compliment. Players, who should have created, threw away the chances. The star of the game is Ottmar Hitzfeld on the bench of Helvets. 65 year old german showed, why he is one of the most successful coaches in the tournament. Big respect for him, because he deserves The Crystal ball for substitutions. Both new players fulfilled their role. A special price for courage and get up and go receives Valon Behrami. Although it wasn´t right his game, but after a foul he stood up to his feet as if he drank from potion and decided about 3 points for the Swiss. 

The most beautiful goal: Haris Seferović´s goal in 93´min. (2-1)

The most beautiful action: Behrami´s goal pass by the winning goal of Seferović. This situation showed why it pays to get up and run instead of wallowing down the field. Behrami improved the impression and became a hero.

The best save of goalkeeper: In 36´min. Dominguez´s save with fingertips against shot from Inler.

Men of the match: Stephan Lichtsteiner and Enner Valencia

 

{mp4}WC/9-Switzerland-Ecuador/Switzerland-Ecuador-goal-action{/mp4}

{mp4}WC/9-Switzerland-Ecuador/Switzerland-Ecuador-save{/mp4}

Pin It