Italy - Uruguay 0:1 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Peter RebekPeter Rebek

Záverečný zápas D-skupiny zviedol v priamom boji o postup do osemfinále dvoch majstrov sveta - Uruguaj a Taliansko. Talianom stačila vzhľadom na lepšie skóre k postupu aj remíza.

Prvý polčas priniesol taktickú nudu, ale druhý polčas bol mimoriadne dramatický a rozuzlenie priniesla gólová hlavička Diega Godina v 81´min. Jedinú vážnu šancu v 1.polčase mal Suaréz, ale v 33´min. bol vo veľkom uhle a Buffon ho vychytal.

Po prestávke tréner Talianska Prandelli nečakane vystriedal Balotelliho ze menej známeho Parola. Uruguaj poslal na ihrisko Maxiho Perreiru. V 58´min. sa prestrčil medzi dvoma obrancami Rodríguez, strela ľavačkou však minula priestor brány. V 59´min. šokoval všetkých prítomných mexický rozhodca, ktorý nečakane vytiahol červenú kartu Marchisiovi a Talianov čakala v extrémnom teple pekelná záverečná polhodina. V 66´min. sa predral do obrovskej šance Suaréz, ale Buffon predviedol zákrok zápasu. V 79´min. nastal najkontroverznejší moment zápasu a asi aj celých MS. Suarez v súboji uhryzol Chielliniho, ale nevidel ani len žltú kartu. V 81´min. Taliani neustrážili Godína a ten hlavou rozhodol. Squadra Azzura na deň presne končí na MS podobne ako pred 4 rokmi, keď ich vyradilo Slovensko. Uruguaj sa aj napriek úvodnej prehre s Kostarikou dostal do osemfinále.

 

Najkrajší gól: v 81´min. gólová hlavička Diega Godína (0-1)

Najkrajšia akcia: v 66´min. krásna kombinácia Cavaniho a Suaréza, ktorého strelu zneškodnil Buffon

Najkrajší zákrok brankára: v 66´min. zákrok Buffona pri gólovej šanci Suaréza

Hráči zápasu: Gianluigi Buffon a Diego Godín

Pin It