England - Costa Rica 0:0

Hodnotenie zápasu - Peter RebekPeter Rebek

Kostarika si už pred týmto zápasom zabezpečila postup do osemfinále po dvoch výhrach nad Uruguajom a Talianskom. Naopak pre Anglicko to bola labutia pieseň. Anglicko nepostúpilo zo základnej skupiny na MS po prvýkrát od roku 1950.

Keďže už nešlo prakticky o nič, hral sa pokojný futbal. Oba tímy urobili v zostave niekoľko zmien. Kostarika sa zamerala na zisk bodu a potvrdenie senzačného 1.miesta v skupine. Anglicko sa snažilo o víťaznú rozlúčku. Kostarika začala lepšie, keď v 2´min. Brenes našiel Campbella, ale jeho tečovaná strela mierila vedľa brány. Anglicko pohrozilo v 12´min. nebezpečnou, ale nepresnou strelou Sturridga. V 23´min. mohol otvoriť skóre Borges, ale jeho ranu z priameho kopu s námahou vytlačil na roh Foster. V 35´min. predviedli angličania krásny roh, avšak Sturridge hlavičkoval nad bránu.

Po prestávke nebezpečných akcií ubudlo. V 58´min. angličania rýchlo zakombinovali po ľavom krídle a Lallanov center zneškodnil v poslednej chvíli Navas. V závere sa už iba dohrávalo, oba tímy boli spokojné s bodom a tak sa duel skončil spravodlivou deľbou bodov. Kostarika senzačne vyhrala ťažkú D-skupinu, Anglicko výsledkovo (ale nie herne) prepadlo a odchádza domov s 1 bodom.

 

Najkrajší gól: gól v tomto zápase nepadol

Najkrajšia akcia: v 58´min. predviedli angličania rýchlu kombináciu po ľavom krídle s centrom Lallana, ktorý zneškodnil Navas

Najkrajší zákrok brankára: v 23´min. predviedol zákrok zápasu anglický brankár Foster po strele Borgesa z priameho kopu

Hráči zápasu: Adam Lallana a Keilor Navas

Pin It