Greece - Ivory Coast 2:1 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Miloslav PéterMiloslav Péter

Toto bolo najlepšie grécke predstavenie na MS v histórii. Gréci na poslednú chvíľu pochopili, že iba aktívny spôsob hry im môže zaručiť úspech. Upustili od prísnej defenzívnej taktiky a proti Slonom predviedli niekoľko skvelých protiútokov.

Najväčší rozdiel bolo vidno v zálohe, kde Gréci presovali oveľa vyššie a často získavali lopty v nebezpečných pozíciách. Potom ju posunuli na krídlo na nabiehajúceho hráča. Využívali fakt, že krajní obrancovia Slonov Aurier a Boka sa pohybovali príliš vysoko. Tento grécky presing bol v zápase rozhodujúci. Tak sa zrodil aj úvodný gól. Samaris obral o loptu Tioteho vo výhodnej pozícii a otvoril skóre.

V 2.polčase sa slony snažili vyrovnať a otvorenú obranu súpera využívali Gréci na rýchle brejky. Ožili spomienky na Grécku hru z EURA 2004. Obaja krajní obrancovia Torosidis a Holebas riadili grécke protiútoky. Ktokoľvek vyhral loptu okamžite hľadal rýchlu cestu smerom k útočníkom. Slony boli v zápase hosrším tímom, ale k postupu ich priblížil krásny vyrovnávajúci gól po peknej kombinácii od striedajúceho Bonyho. Potom však urobili chybu, naďalej útočili so 4 hráčmi a vystavovali svoju obranu nebezpečným protiútokom Grécka. Nakoniec zápas rozhodla penalta, ktorú premenil výborne hrajúci Samaras a vsietil svoj prvý reprezentačný gól za posledné roky.

 

Najkrajší gól: v 42´min. gól Samarisa (1-0)

Najkrajšia akcia: v 74´min. gólová akcia Pobrežia Slonoviny so zakončením Bonyho (1-1)

Najkrajší zákrok brankára: Brankár Pobrežia Slonoviny Barry si výborne "postavil" žrde, lebo Gréci nastrelili konštrukciu jeho brány 3krát

Hráči zápasu: Georgios Samaras a Bony Wilfried

Pin It