Croatia - Mexico 1:3 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Róbert PavúkRóbert Pavúk

Mexiku stačila na postup remíza, ale väčšinu zápasu bolo lepším tímom a zaslúžene vyhralo. Kľúčovú bitku zápasu zviedli najmä chorvátske krídla Olič, Perišič a mexickí krajní obrancovia Aguilar a Layun.

Úvod zápasu mali lepší Chorváti. Po úvodnej oťukávacej desaťminútovke pohrozil vo forme hrajúci Perišič, ale svoj nábeh za Layuna zakončil nepresným centrom. Od tohto momentu Mexiko prebralo taktovku zápasu. Mexiko zmenilo základné rozostavenie z 3-5-2 na 5-3-2, aby Perišič a Olič nemali žiadny priestor na útočenie. Najväčším problémom Chorvátov na turnaji bola spolupráca záložného tria. V každom zápase hrali Luka Modrič a Ivan Rakitič, ale v každom zápase hral s nimi iný spoluhráč. Proti Brazílii dostal priestor Kovačič, proti Kamerunu Sammir a tentoraz Pranjič. Chorváti mali opäť vysoké percentuálne držanie lopty, ale bez úspešných prienikov.

Kľúčové momenty zápasu prišli po prestávke, kedy padli všetky 4 góly zápasu. Chorváti sa museli tlačiť vpred, lebo potrebovali vyhrať a otvárali priestor pre mexické protiútoky. Tréner Kovač urobil niekoľko zmien v zostave, ale nič nepomohlo. Kovačič nahradil Vršaljka, Pranjič sa posunul na ľavú obranu a Oliča nahradil Rebič. Do vedenia však išlo Mexiko po góle kapitána Marqueza z rohového kopu hlavou. Kovač potom vymenil Pranjiča a na jeho miesto prišiel Jelavič. Vzadu hrali vatreni už iba na 3 obrancov a Mexiko to dokonale využilo. Na ihrisko prišiel čerstvý Hernandez a rozhodol zápas. On a Guardado pridali ďalšie 2 góly a spečatili postup Mexika. Chorvátsko sa rozlúčilo čestným gólom Perišiča, po krásnej narážačke s Rakitičom. Ivan Perišič je vôbec prvým hráčom na turnaji, ktorý dokázal prekonať brankára Ochou.

 

Najkrajší gól: v 87´min. gól Ivana Perišiča (1-3)

Najkrajšia akcia: v 75´min. zakončil krásnu brejkovú kombináciu Mexika druhým gólom Guardado (0-2)

Najkrajší zákrok brankára: v 91´min. predviedol ďalší famózny zákrok Ochoa pri gólovej strele Perišiča

Hráči zápasu: Ivan Perišič a Andrés Guardado

Pin It