Croatia - Cameroon 4:0 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Róbert Pavúk

Chorváti rozbehli zápas výborne a červená karta nedisciplinovaného Songa pred prestávkou, vyriešila všetko. Kamerun síce v úvodných minútach naznačil svoj útočný potenciál, ale ten veľmi rýchlo vyprchal.

Chorvátsko podobne ako proti Brazílii hrozilo po stranách najmä vďaka Ivanovi Perišičovi a Ivicovi Oličovi. Olič pokračoval v kvalitnom výkone z prvého zápasu a otvoril skóre. Na druhej strane bol nepríjemný Perišič najmä svojou priamočiarosťou. Prvý gól padol po nabehnutí Srnu a jeho centrovanej lopte, ktorú si spracoval Perišič a geniálnou prihrávkou nechal skórovať Oliča. Druhý gól padol po bežeckom sóle Perišiča tesne po prestávke. Tretí gól vsietil Mandžukič hlavou a štvrtý gól opäť Mandžukič, keď dorazil strelu Eduarda. V tomto zápase boli málo výrazní tvorcovia hry Chorvátska Modrič a Rakitič, ktorí si museli plniť príliš veľa defenzívnych povinností.

Najkrajší gól: gól v 48´min. v podaní Perišiča po individuálnom sóle (2-0)

Najkrajšia akcia: v 11´min. gólová akcia Chorvátska s krásnou prihrávkou Perišiča na Oliča (1-0)

Najkrajší zákrok brankára: v 81´min. zákrok brankára Kamerunu Itandjeho hlavou na poslednú chvíľu pred nabiehajúcim hráčom Chorvátska

Hráči zápasu: Ivan Perišič a Vincent Aboubakar