France - Nigeria 2:0 (0:0)

Hodnotenie zápasu - Sonia KrajčováSonia Krajčová

Francúzi neoslnili a Nigérijčania sa rozlúčili so cťou. Africký zástupca hral príkladne, ale iba kým nedostal loptu na svoje kopačky, potom to už išlo z kopca a o zaujímavé momenty pripravili Super Eagles nepresnosti a slabá stredová formácia.

Jediným snaživým bol Onazi, ktorého škandalózne zranil Matuidi. Nigérijčania ale opticky dominovali a to je veľmi zaujímavý detail. Tréner Les Blues Didier Deschamps videl v tomto zápase jasnú ukážku, že dve egá v jednom útoku nie sú správna cesta, Giroud a Benzema sú bez debaty skvelí futbalisti, ale spolu na ihrisku si nevedia nájsť svoje miesto. Viackrát som už chválila Antoine Griezmanna a opäť to zopakujem. Keď sa objavil v útoku s Benzemom okamžite ofenzívny prejav Francúzov začal byť životunebezpečný a prejavilo sa to dvoma gólmi v závere duelu. Pogbova hlavička nemala chybu a Griezmann toľko behal do 16tky až úplne Yoba pobláznil. Najúžasnejším hráčom turnaja je výškou malý, ale futbalový duchom neuveriteľný Mathieu Valbuena, prihrávky ktoré rozdáva a prehľad v hre z neho robia hviezdu prvej veľkosti, len nechápem ako ho futbalová galaxia mohla doteraz prehliadať.

Najkrajší gól: v 92´min.´minúta vlastný gól Josepha Yoba, hoci Pogbova hlavička pri prvom presnom zásahu bola brilantná, druhá trefa bola z herného hľadiska zaujímavejšia, prišla po presnom pase a okrem dobrej prihrávky je na nej veľmi zaujímavá vôľa Griezmanna, ktorý vletel do šestnástky aj keď lopta vyzerala byť stratená a svojou aktivitou tak zamotal hlavu Yobovi, že omylom postrčil loptu do vlastnej siete.

Najkrajšia akcia: v 77´min. Yohan Cabaye nastrelil brvno Enyeamovej brány

Najkrajší zákrok brankára: v 84´min. Enyeama vychytal krásnu strelu Griezmanna

Hráči zápasu: Mathieu Valbuena a Vincent Enyeama

Pin It