Germany - France 1:0 (1:0)

Hodnotenie zápasu - Sonia KrajčováSonia Krajčová

Súboj európskych zástupcov vôbec nesklamal, bolo to zaujímavé futbalové divadlo, ktoré zabávalo všetkých fanúšikov. Škoda, že z týchto dvoch tímov mohol postúpiť do boja o medaily len jeden.

Zverenci Didiera Deschampa zaostávali len o vlások a nakoniec mali smolu, že nepremenili obrovskú príležitosť na vyrovnanie v závere duelu. Francúzi však ukázali skvelú tvár, zaujímavú hru a stali sa jedným z najpríjemnejších prekvapení turnaja. Budúcnosť majú vo svojich rukách a pravdepodobne sme sa na Brazílskom šampionáte pozerali na budúcu zlatú generáciu z krajiny galského kohúta. Paul Pogba je už miláčikom nielen v Juventuse, ale v celej rodnej krajine. Deschamps konečne v tomto dueli vyslal do útoku Antoine Griezmanna a tento mladík nesklamal, mňa určite nie a má o nejedného fanúšika navyše. Pred Francúzmi skladám klobúk, mňa pobavili a očarili. Čo sa týka tímu z Nemecka, Lahm patrí na kraj obrany a koniec diskusie, Bastian Schweinsteiger by mal hrať v základe a Manuel Neuer je najlepší brankár, už nemám pochybnosti. Teraz ešte zvládnuť domácu prekážku, čo by nemal byť až taký problém, ak sa nebudú presadzovať rozhodcovia. Nationalelf na šampionáte predviedli všetko, čo vedia a ja by som ich rada videla na futbalovom tróne, ale nechajme sa prekvapiť.

 

Najkrajší gól: v 13´min. hlavička Matsa Humelsa bola fantastická, ale ešte krajší bol center Toniho Kroosa

Najlepšia akcia: v 34´min. po dlhom pase a kolmici do 16tky si to namierili Mathieu Valbuena aj Karim Benzema do Neuera

Najlepší brankársky zákrok: v 94´min. Manuel Neuer vychytal Karima Benzemu a ukázal, že je najlepším brankárom na svete, zachránil Nationalelf kožu a aj vďaka jeho reflexom putujú do boja o finále

Najlepší hráči oboch tímov: Mats Hummels a Mathieu Valbuena

 

Pin It