Dutch ball

V minulom článku sme si predstavili prvé špecifické cvičenie v rámci rozcvičky pri nácviku a zdokonaľovaní herného systému 4-3-3. Dnes si predstavíme druhé špecifické cvičenie z Holandskej futbalovej školy týkajúce sa rozostavenia 4-3-3. Detaily Špecifického cvičenia I. v rozcvičke pre systém 4-3-3 nájdete TU.

 

 

 

Cvičenie 2 v rámci rozcvičky pri nácviku systému 4-3-3

V tomto cvičení trénujeme rotačný systém a dôraz kladieme na hru záložníkov a krajných obrancov, ktorí podporujú útočenie. V rámci systému 4-3-3 je potrebné trénovať súčinnosť hry záložníkov s krajnými obrancami.

 

Kľúčové body cvičenia:

1. Mierny nárast fyzickej námahy - o niečo intenzívnejšie vykonávanie cvičenia ako pri cvičení 1

2. Rýchla práca s loptou

3. Jednoduché presné prihrávky v pohybe

4. Hrať priamočiaro

5. Vykonávať cvičenie na oboch krídlach

6. Prieniky krajných obrancov

7. Dôležité je správne načasovanie pohybu a prihrávok

8. Krídlo vždy v akcii kryje uvoľnené miesto po nabiehajúcom krajnom obrancovi

 

Popis cvičenia:

Cvičenie prebieha striedavo po oboch stranách. Hráč č.2 prihráva loptu do stredu na hráča č.3 (krátka prihrávka), ktorý v pohybe prvým dotykom prihráva loptu mierne do strany naspäť hráčovi č.2. Hráč č.2 v pohybe prvým dotykom prihráva loptu hráčovi č.4. Hráč č.4 taktiež prvým dotykom prihráva loptu späť hráčovi č.2. Hráč č.2 prihráva loptu z prvej na krídlo hráčovi č.6, ten ju prihrá nabiehajúcemu hráčovi č.4. Hráč č.4 dáva prienikovú prihrávku na krídlo nabiehajúcemu krajnému obrancovi č.5. Hráč č.5 krátko vedie loptu a spoza pokutového územia centruje do priestoru bránkového územia. Tam loptu chytí brankár a dlhou prihrávkou rukou posúva loptu na hráč č.7. Ten loptu vedie na polovicu a zaradí sa na miesto hráča č.2.

Počas cvičenia prebieha rotačný systém. Hráči sa posúvajú vždy o jednu pozíciu. Hráč.č.3 ide na pozíciu č.2, č.2 na pozíciu č.4, č.4 na pozíciu č.6, č.6 na pozíciu č.5 a č.5 na pozíciu hráča č.7.

Cvičenie 2 - rozcvička pre systém 4-3-3

 

Musíte tiež vidieť:

Dutch Soccer School - Holandský futbalový systém 4-3-3

SAQ Program - Predzápasová rozcvička

Women´s Soccer - Patrícia Chládeková - talent Sovenskej reprezentácie WU19

 

Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

 

Pin It