Spanish Soccer logo

"Zaistite, aby sa všetci hráči v tomto cvičení dotýkali lopty."

Španielsky futbal opäť ukázal svoju silu na mládežníckej úrovni, keď v júli 2015 triumfovala Španielska reprezentácia na ME U19. Krajina z Pyrenejského polostrova neustále produkuje veľkú zásobáreň talentov. Jednou z príčin je aj kvalitne prepracovaný tréningový program pre mládež. Jeho súčasťou je aj útočné cvičenie 4vs.4 (4vs.2) + žolík.

 

Útočné cvičenie 4vs.4 (4vs.2) + žolík

Toto cvičenia má vášmu tímu pomôcť zlepšiť schopnosť útočiť = udržať loptu pod kontrolou, prihrávať a pohybovať sa bez lopty.

Cvičenie prebieha na ihrisku s rozmermi 15x12 metrov. Rozdeľte hráčov na dva štvorčlenné tímy s jedným neutrálnym žolíkom, ktorý podporuje útočiaci tím. Oba tímy musia mať dvoch hráčov v ihrisku a dvoch mimo ihriska, rozmiestnených diagonálne v rohoch ihriska. Hráči mimo ihriska sa môžu pohybovať vo svojom priestore ohraničenom kužeľmi (pozri obrázok).

Cieľom cvičenia je, aby útočiaci tím udržal loptu pod kontrolou čo najdlhšie. Ak brániaci tím získa loptu, tímy si vymenia úlohy a brániaci tím sa mení na útočný. Zúčastnení hráči by sa mali snažiť udržať loptu používaním rýchlych, prudkých prihrávok a mali by pri útočení využiť čo najväčší priestor na ihrisku. Veľkou pomocou pre útočiaci tím sú dvaja spoluhráči rozmiestnení po rohoch ihriska.

 

Kľúčové body cvičenia:

1. efektívna defenzívna hra = presing súpera

2. účinné prihrávky

3. hra na 1-2 dotyky

4. zaistiť, že všetci hráči v cvičení sa dotýkajú lopty = každý hráč je aktívne zúčastnený

5. dokončiť cvičenie bez prerušenia

Cvičenie 4vs.4 (4vs.2)+1

 

Musíte tiež vidieť:

Spanish Soccer School - Rondos - 3.časť - cvičenia 3vs.1

SAQ Futbal - Maďarský futbalový gigant prijal SAQ Tréning

Športová psychológia - PhDr. Luděk Bukač - Rozmery emocionálnej inteligencie - 1.časť

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It