Spanish Soccer logo

Rýchlosť hry je kľúčovým elementom hry španielskych futbalových klubov a reprezentácie. Tieto tímy sú veľmi skúsené v tom, aby rozpoznali, kedy vznikne situácia s prečíslením a vtedy zaútočia na súperovu bránu. Dnes si predstavíme jedno veľmi dôležité útočné cvičenie v rámci Španielskeho modelu útočenia, v ktorom využijeme prvok prečíslenia.

 

Španielsky model útočenia - cvičenie 2 vs.1

Cvičenie prebieha na jednej tretine ihriska (útočná tretina). Rýchlosť hry je kľúčovým elementom hry španielskych futbalových klubov a reprezentácie. Tieto tímy sú veľmi skúsené v tom, aby rozpoznali kedy vznikne situácia s prečíslením a vtedy zaútočia na súperovu bránu.

 

Priebeh hry

Dvaja hráči v odlišných farebných vestách čakajú na poloblúku pred hranicou pokutového územia. Na obe strany od stredu ihriska cca. 30 – 35 metrov od brány sú umiestnené 2 kužele. Pri jednom kuželi sú pripravení hráči v modrom, pri druhom kuželi hráči v červenom. Akciu spúšťa tréner, ktorý prihráva striedavo prvému hráčovi pri kuželi. Raz modrým, raz červeným. Hráč v poloblúku s farbou dresu rovnakou ako má hráč, ktorý dostal loptu od trénera, sa stáva útočníkom. Druhý hráč v poloblúku sa stáva obrancom. Vzniká tak situácia 2 vs.1, ktorú musia hráči vyriešiť zakončením na bránu. Útočník, ktorý dostal prihrávku od trénera, po akcii nahradí svojho spoluhráča v poloblúku. Hra pokračuje prihrávkou trénera na druhú stranu.

Španielsky model útočenia - cvičenie 2 vs.1 

Musíte tiež vidieť:

Spanish Soccer School - Rondos - 6.časť - cvičenie 6 na 3

Športová psychológia - Je pre úspech vo futbale najdôležitejší talent?

SAQ Futbal - Dynamická rozcvička SAQ

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It