Spanish Soccer School

Cvičenie 3vs.3 + 1 je ďalším útočným cvičením Spanish Soccer School. Cieľom cvičenia je udržať loptu pod kontrolou a pomocou žolíka využiť kombináciu so zabiehaním.


Pred týždňom sme si v rubrike Spanish Soccer School ukázali cvičenie 3vs.3 (3vs.1), kde sa striedal Španielsky model útočenia a bránenia. Dnes si teda ukážeme ďalšie útočné cvičenie 3vs.3 + 1.

 

Španielsky model útočenia - cvičenie 3vs.3 + 1

Cvičenie prebieha na ihrisku s rozmermi 20x30m so 4 bránkami umiestnenými v rohoch a postavených z kužeľov. Toto cvičenie je vynikajúcim príkladom ako trénovať útočnú hru v prehustenom priestore. Extra hráč (žolík), špeciálna téma Španielskej útočnej taktiky po celom ihrisku, umožní tímu, ktorý útočí zamerať sa na kontrolu lopty, unaviť a roztiahnuť súperových hráčov.

 

Priebeh hry

Hrajte 3vs.3 + 1 na ihrisku s rozmermi 20x30m so 4 bránkami v rohoch ihriska postavených z kužeľov. Pretože počet hráčov je malý a brány sú v rohoch na šírku ihriska, je to ideálny priestor na trénovanie kombinácií so zabiehaním, jeden z obľúbených pohybov hry FC Barcelona a Španielska.

Povzbudzujte tímy, aby boli trpezlivé a útočili stredom ihriska, aby mohli potom využiť  krídla na zabiehanie. Taktiež treba zdôrazniť, že ak zabiehanie nie je možné, (napríklad sú v tom priestore obrancovia, alebo útočníci opustia priestor) hráči by mali udržať loptu a zmeniť smer útoku.

Cvičenie 3vs.3 + 1

Musíte tiež vidieť:

Spanish Soccer School - Španielsky model útočenia - cvičenie 2vs.2 + 4

Športová psychológia - Bill Beswick - líder medzi športovými psychológmi

SAQ Futbal - Tréningové pomôcky pre SAQ Tréning

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It