Logo SFA

Cvičenie 3 na 3 (3 na 1) je útočným aj obranným cvičením. Útočným cieľom je udržať loptu pod kontrolou, pomocou rýchlych kombinácií na 1-2 dotyky. Obranným cieľom je získať loptu od súpera.


Naposledy sme si v rámci Spanish Soccer School ukázali cvičenie 2 na 2 + 4 v rámci španielskeho modelu útočenia. Dnes si predstavíme cvičenie 3 na 3 (3 na 1), ktoré je útočným aj obranným cvičením. Článok je určený len pre registrovaných užívateľov.

 

 

Španielsky model útočenia a bránenia - cvičenie 3 na 3 (3 na 1)

Cvičenie prebieha na dvoch ihriskách vedľa seba s rozmermi 15x15m. Ide o dynamické útočné aj obranné cvičenie. Z pohľadu útoku je cieľom jedného tímu udržať loptu pod kontrolou pomocou rýchlych kombinácií na 1-2 dotyky. Obranným cieľom je získať loptu od súpera v početnom podčíslení. 

 

Priebeh hry

Postavte 2 ihriská vedľa seba a umiestnite 3 hráčov do každého ihriska. Jeden tím je oblečený v rozlišovákoch. Názorne predveďte cvičenie s 2 tímami. Dajte jednému tímu loptu do ich ihriska a vysvetlite im, že musia udržať loptu pod kontrolou vo svojom ihrisku čo najdlhšie (prihrávkami alebo vedením lopty). Druhý tím vo vedľajšom ihrisku, pošle jedného hráča, aby získal loptu. Ak loptu vybojuje, prihrá ju svojim spoluhráčom vo vedľajšom ihrisku a tímy si vymenia úlohy. Tréner by mal mať pripravenú zásobu lôpt z vonkajšej strany na mieste, kde sa spájajú ihriská a vždy, keď lopta opustí ihrisko, tréner prihrá novú loptu do ihriska a reštartuje hru.

 

Kľúčové body cvičenia pre trénera

1.Keďže tímy budú mať tendenciu pri držaní lopty stáť blízko pri sebe. Počas názornej ukážky predveď, že hráči, ktorí sú v ihrisku viac od seba môžu urobiť dlhšie prihrávky a oveľa jednoduchšie udržia loptu pod kontrolou.

2.Ak jeden hráč nie je schopný získať loptu ako obranca, vpusti do súperovho ihriska druhého hráča, aby pomohol vyhrať loptu.

3.Podporuj hráčov, aby pracovali tvrdo bez lopty (pohyb bez lopty), aby vytvorili uhly, v ktorých môžu prijať loptu od spoluhráča.

4.Hráči by sa mali naučiť predvídať uhly, v ktorých bude prihratá lopta a potom použiť správny prvý dotyk, aby dokázali prihrať loptu ďalej v danom smere.

Cvičenie 3vs.3 (3vs.1) 

 

Musíte tiež vidieť:


Spanish Soccer School - Rondos - tajná zbraň Španielska

Športová psychológia - Obnova sebavedomia u mladých hráčov - prípadová štúdia v FC Middlesbrough

SAQ Futbal - Kto je autorom SAQ Programu?

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It