Rondo

V prvých dvoch častiach sme si predovšetkým predstavili rondo z teoretického hľadiska a 3.časť sme už venovali praktickým ukážkam tohto slávneho španielskeho cvičenia, konkrétne cvičeniam 3 na 1. Dnes si predstavíme cvičenia 4 na 2. Článok je určený len pre registrovaných užívateľov.

 

Cvičenie 4 na 2 – rozohrávka z obrany

Hráči, ktorý používajú tento typ ronda, môžu pracovať na rozohrávke z obrany. Taktiež na tom, aby pochopili ako pracovať medzi sebou navzájom. Tento typ ronda je ideálny najmä pre brankára, dvoch stredných obrancov a defenzívneho záložníka.

Do cvičenia môžete zapojiť obrancov, aby dostali rozohrávajúcich hráčov pod tlak podobne ako v zápase. Ich cieľom je zabrániť prihrávke dopredu na hráča č.4.

Brankár č.1 rozohráva na hráča č.3, ale hráč č.3 je priestorovo zavretý tak hrá späť na brankára č.1. Ten hrá potom prihrávku stredom medzi obrancami na číslo 4, ktorý potom pokračuje v držaní lopty prihrávkou na hráča č.6. Hráč č.6 sa podľa toho aj pohybuje.

Ak máte možnosť je dobre, ak cvičenie prebieha v priestore okolo pokutového územia rozohrávajúceho tímu, aby si hráči navykli na priestor, v ktorom budú musieť rozohrávku realizovať počas zápasu.

Cvik 4 na 2 rozohrávka z obrany

 

Cvičenie 4 na 2 – kombinácie v zálohe

Na rozdiel od prvého cvičenia 4 na 2, toto je určené najmä pre naše záložné trio s našim stredným (hrotovým) útočníkom v strede ihriska.

Cvičenie začína s loptou hráč č.4 a hrá prihrávku stredom (nie cez obrancov) na hráča č.7. Ten odohrá loptu naspäť a otvorí tak priestor medzi obrancami na to, aby hráč č.4 mohol odohrať prihrávku stredom medzi obrancami na hráča č.9. Hráč č.9 prihráva na hráča č.10 a ostatní hráči sa podľa toho pohybujú.

Cvik 4 na 2 kombinácie v zálohe

 

Mohlo by vás zaujímať:

Buď bojovníkom, nie obeťou !!!

Revolúcia v akadémii Feyenoordu Rotterdam - 1.časť

U17 mladé Slovenky sú v aktuálnom rebríčku európskych krajín na 35.mieste!!!

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It