Rondo

V prvých dvoch častiach o tajnej Španielskej futbalovej zbrani - Ronde - sme si toto cvičenie detailne vysvetlili a ukázali aj praktické typy ronda pre rozcvičku. Dnes si ukážeme 2 praktické cvičenia zamerané na situáciu 3 na 1. Článok je určený len pre registrovaných užívateľov.

 

Cvičenie 3 na 1 po obvode štvorca

Tento typ ronda 3 na 1 môžu vykonávať akíkoľvek 3 hráči, ale na obrázku sú 3 záložníci.

Cieľom cvičenia je udržať trojuholníkový tvar prihrávkami a reagovaním hráčov na prihrávky. Na obrázku hráč č.5 začína s loptou a prihráva ju na hráča č.7. Ako lopta smeruje k hráčovi č.7, hráč č. 8 beží k voľnému kuželu, aby udržal trojuholníkový tvar (prečíslenie). Veľkosť štvorca závisí od technickej vyspelosti hráčov. Odporúča sa cca. 8 x 8 metrov, prípadne menej.

 Cvik 3 na 1 po obvode štvorca

Cvičenie 3 na 1 vo vnútri štvorca

Tento typ cvičenia 3 na 1 sa odohráva vo vnútri štvorca a je zvyčajne náročnejší pre hráčov, pretože nemajú k dispozícii kužele, ktoré im radili ako udržať trojuholníkový tvar.

Cieľom je udržať trojuholníkový tvar (prečíslenie) po celý čas napriek tomu, že sa môžeš pohybovať voľne vo štvorci.

Hráč č. 5 začína s loptou a prihráva na hráča č.7. Keď hráč č. 7 prihráva na hráča č.8, náš hráč č. 5 sa potrebuje pohnúť cca. meter, aby sa udržal trojuholníkový tvar a otvorila sa možnosť na prihrávku. Stredný hráč pracuje 30 sekúnd, potom si vymení pozíciu so spoluhráčom.

Rozmery ihriska: 12x 12m

 

Cvik 3 na 1 vo vnútri štvorca 

Mohlo by vás zaujímať:

Sústreďme sa na futbal - postoj a tímová súdržnosť futbalistiek

Holandská vízia futbalu - 4.časť - Tréningové ciele v rôznych vekových kategóriách, základná forma hry 4 na 4 a jej variácie

Profil moderného kouča

 Sústreďme sa na futbalSAQ Futbal

Pin It