I Love Goalkeeping

Pre fanúšikov a návštevníkov našej web stránky www.futbalshviezdickou.sk a špeciálne pre futbalových brankárov a trénerov brankárov máme vynikajúcu správu. Dohodli sme sa na spolupráci s futbalovým brankárom a autorom projektu I Love Goalkeeping. Projekt funguje na sociálnej sieti už niekoľko rokov a máš už viac ako 1000 fanúšikov. Je určený pre začínajúcich trénerov brankárov, brankárov aj pre samotné futbalové kluby. Viac vám však už prezradí autor projektu Miloslav Péter.

 

Ako vznikol projekt I Love Goalkeeping?

"Stránka I Love Goalkeeping vznikla, povedal by som spontánne. Zdieľal som na nej rôzne články, rozhovory s brankármi, fotky, videá či už tréningové alebo zápasové. Postupne  som sa zameral na čisto slovenských a českých brankárov, ktorí chytajú vo svojich domácich a zahraničných súťažiach. Najprv to bola stránka o brankároch z celého sveta a asi tak pred dvomi rokmi som si povedal, že nebudem propagovať zahraničných brankárov, ale viac sa zameriam na našich prípadne českých brankárov."

 

Autor projektu I Love Goalkeeping - Miloslav PéterAké sú ciele I Love Goalkeeping?

"Cieľom je samozrejme dať do povedomia slovenskú a českú brankársku školu. Lebo u nás a v Českej republike je množstvo talentovaných brankárov, o ktorých sa často ani nevie a nedostávajú toľko priestoru v médiách ako ich populárnejší kolegovia. Mojím cieľom alebo takým predsavzatím je propagovať brankárske remeslo na Slovensku a v Čechách prostredníctvom tejto stránky, pomocou fotiek, videí, rozhovorov a článkov. Zaujímavé sú aj blogy o brankároch a tréneroch brankárov." 

 

 

Čo prinesie I Love Goalkeeping návštevníkom stránky www.futbalshviezdickou.sk? Na čo sa môžu tešiť?

"Ako som už spomínal v predošlej otázke, fanúšikovia futbalu, konkrétne brankárskeho remesla sa môžu tešiť na zaujímavé rozhovory, články s brankármi, ale i na fotky a videá z tréningového procesu. Čo sa týka rozhovorov a tréningového procesu s brankármi tak to bude delené do dvoch skupín, a to na profi a amatérsku úroveň resp. poloprofesionálnu. Nebudem sa venovať iba brankárom, ktorí chytajú vo „veľko“ kluboch, ale taktiež dám priestor aj brankárom z nižších súťaží. A taktiež upriamim svoju pozornosť na delenie tréningového procesu u profi brankárov a amatérskych. Myslím si, že návštevníci sa majú na čo tešiť."

 

Vieme, že už nejakú dobu spolupracuješ s niektorými profesionálnymi brankármi, môžeš návštevníkom prezradiť niektoré mená?

"Áno spolupracujem. Musím ťa však poopraviť, tá spolupráca je najmä s brankárom Martinom Chudým, ktorý pred časom prestúpil z Pražskej Dukly do tímu FK Teplice. Taktiež dosť často som v kontakte s trénerom brankárov pánom Miroslavom Kerym, ktorý momentálne vedie brankárov v druholigovej Rimavskej Sobote a Filipom Toncarom, ktorý má na starosti brankárov v prvom tíme Mladej Boleslavi a zároveň pôsobí pri Českej reprezentácii do 19 rokov. Tých mien je viac. Mohol by som spomenúť brankára Martina Polačeka, ktorý chytáva v Poľskom klube Zaglebie Lubin. Nejde ani tak o spoluprácu, vôbec to tak neberieme. Skôr debatujeme o brankárskom remesle, kluboch, tréneroch či tréningovom procese. Naozaj som v kontakte s viacerými brankármi od tých najmladších až po trénerov brankárov, ktorí toho už kde čo preskákali."

 

Musíte tiež vidieť:

SAQ Program - ideálny futbalový program na zlepšenie predsezónnej prípravy a kondície

FC Southampton - princípy útočnej hry

Najdôležitejší je postoj hráča - Bill Beswick

 

SAQ FutbalSústreďme sa na futbal

Pin It